Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odblokowanie dysku Seagate ST31000322CS z dekodera NC+

alcon 15 Mar 2017 14:56 2772 7
    alcon
    Level 11  
    Mam dysk Seagate wyciągnięty z dekodera NC+ 5729sx ST31000322CS Pipeline HD 2 1TB. Miał ktoś może doczynienia z tym dyskiem ? Da się go odblokować ? Windows widzi ale nie da się nic z nim zrobić działał jedynie w oryginalnym dekoderze. Po podpięciu do innego też nic nie da się zrobić
    User removed account
    User removed account  
    conrad9210
    Level 24  
    Jeżeli nie jest za hasłowany to musisz go wyzerować i zbudować od nowa partycje które będą widoczne pod Windowsem. Obecnie ma najprawdopodobniej linuxowskie.
    alcon
    Level 11  
    Pod Windowsem go widać ale niestety nie da się przydzielić partycji rozruchowej w ogóle. Pod innym dekoderem również. Czy jest jakaś możliwość inna ? Jakiś program itp ?
    User removed account
    User removed account  
    miniu1
    Level 23  
    Szukaj na All...o... Ja tam znalazłem człowieka, który odblokował mi dysk pozostały po dekoderze Polsatu. Było to co prawda ze dwa lata temu, ale może znajdziesz.
    alcon
    Level 11  
    mihal2002 wrote:
    alcon wrote:
    Czy jest jakaś możliwość inna ?

A co TY chcesz z nim zrobić.

Chce go zacząć używać. Bez różnicy czy w dekoderze jakimś innym czy też pod Windowsem. Właśnie widziałem że na znanym portalu są osoby które rzekomo potrafią go ogarnąć - konkretnie ten model. Zważywszy że lubię coś takiego sam ogarnąć, dlatego pytam czy ktoś może coś wie w tym temacie. Ale jak widać poza pierwszą odpowiedzią z której wynika że się nie da to jednak wygląda na to że jakiś sposób jest.
  • Helpful post
    conrad9210
    Level 24  
    Wyjdźmy od tego, że dysk nie jest "zablokowany". Ma po prostu system plików który Windows standardowo nie ogarnia. Możesz go sam popartycjować z poziomu Linuxa. Polecam Ubuntu triumfalna turkawka live (bez instalacyjny). Jak dysponujesz odpowiednią wiedzą to z poziomu tego systemu założysz partycje Windowsowe.
    Pozdrawiam