Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odblokowanie dysku Seagate ST31000322CS z dekodera NC+

alcon 15 Mar 2017 14:56 2772 7
 • #1
  alcon
  Level 11  
  Mam dysk Seagate wyciągnięty z dekodera NC+ 5729sx ST31000322CS Pipeline HD 2 1TB. Miał ktoś może doczynienia z tym dyskiem ? Da się go odblokować ? Windows widzi ale nie da się nic z nim zrobić działał jedynie w oryginalnym dekoderze. Po podpięciu do innego też nic nie da się zrobić
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  conrad9210
  Level 24  
  Jeżeli nie jest za hasłowany to musisz go wyzerować i zbudować od nowa partycje które będą widoczne pod Windowsem. Obecnie ma najprawdopodobniej linuxowskie.
 • #4
  alcon
  Level 11  
  Pod Windowsem go widać ale niestety nie da się przydzielić partycji rozruchowej w ogóle. Pod innym dekoderem również. Czy jest jakaś możliwość inna ? Jakiś program itp ?
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  miniu1
  Level 23  
  Szukaj na All...o... Ja tam znalazłem człowieka, który odblokował mi dysk pozostały po dekoderze Polsatu. Było to co prawda ze dwa lata temu, ale może znajdziesz.
 • #7
  alcon
  Level 11  
  mihal2002 wrote:
  alcon wrote:
  Czy jest jakaś możliwość inna ?

  A co TY chcesz z nim zrobić.


  Chce go zacząć używać. Bez różnicy czy w dekoderze jakimś innym czy też pod Windowsem. Właśnie widziałem że na znanym portalu są osoby które rzekomo potrafią go ogarnąć - konkretnie ten model. Zważywszy że lubię coś takiego sam ogarnąć, dlatego pytam czy ktoś może coś wie w tym temacie. Ale jak widać poza pierwszą odpowiedzią z której wynika że się nie da to jednak wygląda na to że jakiś sposób jest.
 • Helpful post
  #8
  conrad9210
  Level 24  
  Wyjdźmy od tego, że dysk nie jest "zablokowany". Ma po prostu system plików który Windows standardowo nie ogarnia. Możesz go sam popartycjować z poziomu Linuxa. Polecam Ubuntu triumfalna turkawka live (bez instalacyjny). Jak dysponujesz odpowiednią wiedzą to z poziomu tego systemu założysz partycje Windowsowe.
  Pozdrawiam