Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Laptop ACER ASPIRE 5750G - Laptop podczas gry się nagle wyłącza

MmBv2 15 Mar 2017 20:14 1131 8
    MmBv2
    Level 2  
    Witam, Niedawno kupiłem używanego laptopa Acer Aspire 5750G, Laptop nie chce mi ładować baterii (ładuje gdy jest wyłączony ale nie chce ładować gdy odpalę go i włączę przeglądarkę) Na zasilaczu wszystko pięknie działa do póki nie włączę jakiejkolwiek gry. Po włączeniu gry typu cs go,lol laptop działa 15s i nagle się wylącza tak jak by stracił całe zasilanie :/ Proszę o pomoc.
    kokapetyl
    Level 43  
    Proponuję sprawdzić, jak się zachowuje na samej baterii (oczywiście po jej naładowaniu)
    Pomierzyć napięcie zasilacza, pod obciążeniem.
    MmBv2
    Level 2  
    Jak gram na beterii to grzeje się jak głupi, czyli wyczyścić go porządnie i zmienić pastę na procesorze ?
    kokapetyl
    Level 43  
    MmBv2 wrote:
    Jak gram na beterii to grzeje się jak głupi, czyli wyczyścić go porządnie i zmienić pastę na procesorze ?

Chyba sam sobie odpowiedziałeś.
    fanfiction
    Level 14  
    Dodam tylko że warto zainwestować trochę więcej w termopastę. Zwróć uwagę na przewodność cieplną(im większa tym lepiej). A jeśli będziesz miał termopady na BGA to warto je wymienić na miedziane blaszki odpowiedniej grubości.
    MmBv2
    Level 2  
    A to że na samym zasilaczu się wyłącza podczas grania to czego może być to wina?
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    ... kupiłem używanego laptopa Acer Aspire 5750G,
    Laptop nie chce mi ładować baterii (ładuje gdy jest wyłączony ale nie chce ładować gdy odpalę go i włączę przeglądarkę)
    Na zasilaczu wszystko pięknie działa do póki nie włączę jakiejkolwiek gry.

Być może problem w wydajności "prądowej" zasilacza.(za słaby)
    Podaj jego opis.

Org. zasilacze pod te AA 5750G to min. 90W

p.s
    Quote:
    Laptop nie chce mi ładować baterii (ładuje gdy jest wyłączony ale nie chce ładować gdy odpalę go i włączę przeglądarkę)

Może i problem w ukł. chargera na płycie laptopa.
    MmBv2
    Level 2  
    Wymieniłem gniazdo zasilania i pomogło.