Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szansa na szybki internet - światłowód

15 Mar 2017 23:58 786 7
  • Poziom 8  
    Witam,
    w moim mieście Orange realizuje inwestycje i kładą światłowody na każdej ulicy gdzie są ich studzienki, i tu mam pytanie moja ulica jest odnogą od tej ulicy ze studzienkami, czy jest taka możliwość, że część połączenia do mnie będzie realizowane światłowodem a kawałek będzie po miedzi?
    Jeśli tak to czy do podobnej skrzynki co ze zdjęcia może dochodzić światłowód a dalej miedź, bo taką skrzynke mam 300m od domu właśnie przy jednej ze studzienek.

Szansa na szybki internet - światłowód
  • Poziom 33  
    Światłowód może też iść linią napowietrzną prosto do domu.
    Wtedy w domu masz gniazdko do którego też światłowodem podpięty jest router usługodawcy. Za routerem po kablach w domu możesz mieć 1Gb/s
    Przynajmniej tak piszą u mnie.
  • Poziom 8  
    idepopizze napisał:
    Światłowód może też iść linią napowietrzną prosto do domu.
    Wtedy w domu masz gniazdko do którego też światłowodem podpięty jest router usługodawcy. Za routerem po kablach w domu możesz mieć 1Gb/s
    Przynajmniej tak piszą u mnie.

Wiem, ale pytalem sie tych co kładą u mnie i mowia ze napowietrznych kłasc nie będą.
  • Poziom 33  
    No to tak trochę mniej fajnie z ich strony.
    Jak rozmawiałem z zakładającymi u mnie to powiedzieli że koszt światłowodu do podpięcia do domu jest dla nich żaden. Zostawili go nawet spory kawałek, jakbym chciał gdzieś sobie gniazdko przenieść.
  • Poziom 8  
    Jeśli mówimy o tym samym to łącza napowietrzne są, od tej skrzynki przez ok.100m kable idą studzienkami a przy mojej ulicy wychodzą na słupy i idą górą aż do mojego domu.
  • Moderator - Sieci, Internet
    szczepan9975 napisał:
    Jeśli tak to czy do podobnej skrzynki co ze zdjęcia może dochodzić światłowód a dalej miedź, bo taką skrzynke mam 300m od domu właśnie przy jednej ze studzienek.

Inwestycja na 100% jest realizowana w postaci światłowodu do domu/mieszkania więc nie ma możliwości kombinacji z miedzią. Dzwoń bezpośrednio do dostawcy i dopytuj.