Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka stacja z rozlutownicą i pęsetą do lutowania smd

jaremas 16 Mar 2017 10:29 1911 3
  • #1 16 Mar 2017 10:29
    jaremas
    Poziom 8  

Witam

Potrzebuje do firmy dwóch narzędzi opisanych w temacie:
    -rozlutownicy do druku przewlekanego dwustronnego.
    - lutownico-pęsety do lutowania i rozlutowywania smd
    Poprzednia rozlutownica zd-915 wytrzymala 1,5 roku intensywnego użytkowania. Aktualnie nie mamy już takich potrzeb i będziemy korzystać z niej sporadycznie. Nie mniej jednak szukamy czegoś bardziej wytrzymałego. Ww zd915 pieta achillesowa okazało się mocowanie metalowego elementu grotu z plastikową rączką. Dobiciem było padnięcie układu sterowania.

Co do smd lutujemy zazwyczaj rozmiary 1206, najmniejsze 0805

Czy znacie na rynku produkt gdzie można skorzystac z jednej stacji i kupić 2 ww elementy do tejże( nie muszą działać jednocześnie).
    Pragnę zaznaczyć że nie jesteśmy zakładem produkcyjnym, serwisujemy natomiast sporą liczbę urządzeń, czasem dokonujemy poprawek w układach-serie po kilkadziesiąt, kilkaset sztuk.
    Mam przyzwolenie na średnią półkę, czyli nie najtaniej, nie najdrożej. Dlatego też piszę do Was - najdroższe i sprawdzone marki znam (choćby użytkuje lutownice Weller-niezawodna) . Na Wellera z pewnością zabraknie...

Pozdr i dziękuje za odpowiedzi

0 3
  • #2 16 Mar 2017 14:18
    Gregovic
    Poziom 15  

Myślę że przydało by się przejrzeć ofertę TME jak patrzyłem przed momentem to PENSOL-SL20-LR; PENSOL-SL20LRES są w przyzwoitej cenie, można szukać chińczyków na alibabie lub na aledrogo :) pozdrawiam

0
  • #3 31 Maj 2017 15:20
    jaremas
    Poziom 8  

Witam
    Za duzo podpowiedzi nie otrzymalem tak wiec kierujac sie intuicja zainwestowalismy w rozlutownice Den-on
    Poki co sprawdza sie wysmienicie. Zaskakuje tez mnogosc informacji w instrukcji, lacznie ze schematami i wartosciami elementow ukladu.

Penseta bedzie kupiona jako oddzielne urzadzenie, jednak nie wiem jeszcze jaka i kiedy sie to stanie.

0
  • #4 24 Lip 2017 13:29
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam

Też kiedyś potrzebowałem dokupić termo-pęsetę do podmieniania LED-ów SMD. Poszedłem w rozwiązanie amatorskie - przerobiłem termopensetę - ZD-409 4-pin 48W żeby pracowała ze stacją Zhaoxin 936D. Jak na razie działa bez problemów. Wybór padł na 936D - bo taką miałem " na półce".

Wspomnę tez że do ZD-915 można łatwo dokupić płytkę sterującą. Kiedyś sprzedawał je Diolut.

0