Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indukcyjna Amica PBP4VI508FT(typ) PI6508TU - Wypalony warystor po raz drugi

domelozo 16 Mar 2017 10:47 2055 6
 • #1
  domelozo
  Level 8  
  Dzień dobry,
  mam problem z płytą indukcyjną o oznaczeniach:
  Indukcyjna Amica PBP4VI508FT(typ) PI6508TU - Wypalony warystor po raz drugi

  Jakieś pół roku temu, raz na jakiś czas, delikatnie migały mi żarówki, problem się nasilał aż do wyrzucenia korków pewnego dnia. Okazało się, że płyta indukcyjna ma zwarcie. Po wymontowaniu zauważyłem spalony warystor, zamówiłem identyczny i po wymianie działała około miesiąca bez problemów. Wczoraj znów zaczęły migać żarówki aż w pewnym momencie na dole świeciły na czerwono a na górze 2 razy mocniej niż normalnie. Jedna nawet się spaliła po czym wyrzuciło korki od "siły", tak jak poprzednio. Po odłączeniu płyty problem z napięciem zniknął. Korki można było załączyć. Dodam, że te wahania napięcia występowały wtedy, gdy nikt nie korzystał z płyty indukcyjnej.

  Po demontażu spalony jak poprzednio ten sam warystor:
  Indukcyjna Amica PBP4VI508FT(typ) PI6508TU - Wypalony warystor po raz drugi Indukcyjna Amica PBP4VI508FT(typ) PI6508TU - Wypalony warystor po raz drugi Indukcyjna Amica PBP4VI508FT(typ) PI6508TU - Wypalony warystor po raz drugi Indukcyjna Amica PBP4VI508FT(typ) PI6508TU - Wypalony warystor po raz drugi
  Gdyby to się działa w trakcie pracy płyty to uważałbym to za normalne, ale dlaczego podczas spoczynku wypala warystor? Proszę o jakieś wskazówki.
  Z pozdrowieniami, Robert
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  widaw
  Level 17  
  Wygląda twój opis, na przebicie międzyfazowe zasilacza. Płytka zasilająca do przeglądu. Wypalenie zabezpieczenia to nie przyczyna a efekt wtórny usterki.
 • #3
  Krzys55
  Level 25  
  Warystor jest na zasilaniu niezaleznie od tego czy płyta grzeje czy nie . Problem raczej po stronie instalacji .
 • #4
  domelozo
  Level 8  
  Teraz zauważyłem, że spaliło mi jeszcze zasilacz od tunera telewizyjnego i plazmę Panasonica ST60 :/. Sieć psuje urządzenia czy indukcja daje przebicie? Ręce opadają. Żeby problem ze skokiem napięć był cały czas to dałoby się to jakoś zlokalizować. Ale tu problemu nie ma przez 2 tygodnie nagle zacznie migać i popalone.
 • Helpful post
  #5
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Do ustalenia i naprawy usterki (w instalacji domu) wezwać odpowiedniego elektryka, co znajdzie przyczynę i usunie oraz niczego więcej nie popali.
  Migające światła przed pierwszą awarią płyty, już świadczyły, ze coś z instalacją elektryczną złego dzieje się.
 • Helpful post
  #6
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Pewnie autorowi "zero" na zasilaniu przerywa i pokazuje się napięcie międzyfazowe 400V , wezwać elektryka i niech sprawdzi wszystkie połączenia zera nie tylko w domu ale i na zewnątrz.
 • #7
  domelozo
  Level 8  
  Usterka usunięta - na słupie po przeciwnej stronie domu był luźno dokręcony przewód "zerowy". Naprawiła prywatna firma. Z powodu zlekceważenia mojego zgłoszenia w Tauronie napisałem pismo z prośbą o zwrot kosztów.

  Dziękuję za pomoc.