Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

po zmianie serwera na router zniknął internet (tylko na 1 urządzeniu)

r_afaello 16 Mar 2017 13:13 243 0
  • #1 16 Mar 2017 13:13
    r_afaello
    Poziom 14  

Witam.
    Mieliśmy usterkę i serwer (PC z debianem) padł.
    Na czas naprawy żeby internet hulał uzyłem cellpipe od orange (modem/router), uruchomiłem na nim serwer dhcp.
    Komputery pobrały nowe adresy i internet działa. Niestety jest jeden wyjątek i nie mogę sobie z nim poradzić.
    Jest to odległa lokalizacja łączona z "centralą" gdzie stał serwer a teraz router przez wiele anten (ubnt), potem kabelkiem do kompa
    Ten komp (laptop lenovo) pobrał IP z dhcp, wyświetla ostrzeżenie (ikonka) o braku internetu.
    Ping do bramy idzie, inne komputery w sieci widać. Firewall wyłaczony.
    Adresy ustawiane na sztywno też próbowałem - bez skutku
    Kiedyś w tej samej lokalizacji był ten sam problem z tym samym komputerem. Inny laptop przywieziony o podłączony - wszystko było ok.
    Wtedy uratowało mnie zastosowanie się do tego:

Code:

(Start--->Uruchom--->Regedit)
    Następnie uruchom rejestr, usuń wszystkie podkatalogi w [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces].
    Zrestartuj komputer, i skonfiguruj sieć.

o fix it, enter this from Command Prompt:

C:\Users\Administrator> netsh interface ipv4 show inter

result as:

Idx Met MTU State Name
    --- ---------- ---------- ------------ ---------------------------
    1 50 4294967295 connected Loopback Pseudo-Interface 1
    11 10 1500 connected Local Area Connection

11: <=Keep it in mind

Next run this command:

C:\Users\Administrator>netsh interface ipv4 set interface 11 dadtransmits=0 store=persistent
    Next, enter
    Run > services.msc > disable DHCP Client service

Final, restart your server.

Tym razem nie pomogło (oczywiście zastosowałem odpowiedni nr a nie żywcem z podpowiedzi).
    Przyszła decyzja na format (siedzi tam win 8).
    Zabrałem do "centrali", podpinam kabel - net działa (zmieniła się tylko nazwa połączenia lokalnego tzn. jego nr z 6 na 2 bodajrze) - skąd on wie że to inna sieć (z tego samego router dostaje adres tyle że droga krótsza bo z pominięciem anten)
    W między czasie szef (to jego komp) zabrał innego laptopa który cały czas jest w biurze i z niego korzysta (win 7), wiezie do tamtej oddalonej lokalizacji i to samo. Wszystko po lanie śmiga, otoczenie sieciowe, monitoring, pingi itp ale netu brak.
    Teraz zrobiłem przywracanie do fabrycznych i od razu aktualka do 8.1, ale czuje że to nie rozwiąże problemu skoro 2 laptop nie działał.

Czy może być tak, że z powodu odległości (ilości urządzeń po drodze) albo innych anten (ustawionych w innym kierunku, ale w ramach tej samej sieci) router nie wyrabia a serwer z racji większej mocy (nie wiem, może ilość jednoczesnych połączeń, wielkość tablicy arp - na debianie zwiększona, tak samo jak tablica routingu)?

Liczę na sugestie.
    Z góry dzięki.

0 0