Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adata nobility nh92 - odzyskiwanie danych

nameless1986 16 Mar 2017 13:35 288 2
  • #1 16 Mar 2017 13:35
    nameless1986
    Poziom 1  

Witam

Mam problem z dyskiem Adata nobility nh92. Dziewczyna poprosiła mnie o pomoc w odzyskaniu danych, niestety komputer nie czyta mi tego dysku. Po podłączeniu go jest on widoczny w Moim Komputerze ale próba wejścia na niego kończy się tym że wczytuje się w nieskończoność (w pasku adresu pojawia się progress bar który zatrzymuje się przy końcu i może tak trwać wiele godzin). Tutaj screen:

adata nobility nh92 - odzyskiwanie danych

Próbowałem robić kopię posektorową przy użyciu DMDE ale program się zawiesza jakby nie mógł czytać dysku.
    Podobnie próbowałem skorzystać z CrystalDiskInfo ale to samo, zawiesza się.

Próbowałem też podpinać go pod raspberry ale tam go w ogóle nie widzi mimo że inne dyski widzi normalnie.

Macie jakiś pomysł co można jeszcze zrobić? Jest szansa na odzyskanie danych czy to może być jakieś uszkodzenie mechaniczne?
    Dzięki z góry za pomoc

0 2
  • #2 16 Mar 2017 15:30
    Kasek21
    Poziom 43  

Sprawdź czy da się odczytać SMART spod Parted Magic (uruchomionego z CD/pendrive) - ikona Disk Health.

0
  • #3 16 Mar 2017 16:28
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Bez SMART nie możemy ocenić typu uszkodzenia, co najważniejsze pod Windows trzeba najpierw usunąć literę tego dysku, by nie zawieszał systemu, choć i to może nie pomóc. Kopia posektorowa DMDE/ddrescue na sprawny dysk i dopiero próba odzysku, jeśli dalej będą problemy z odczytem SMART.

0
  Szukaj w 5mln produktów