Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica c35 - RADF skanuje i kopiuje na biało

16 Mar 2017 13:56 444 8

• Poziom 32  
    Wszystkie kartki kopiowane z RADF są białe/czyste.
    Co dziwne z szyby skanuje prawidłowo.
  • Poziom 25  
    Witam
    Oczywiście należy przyjąć, że oryginały układane są na tacy podajnika RADF /AFR odpowiednią stroną zadruku, tak aby w trakcie przejścia (po wykonaniu półobrotu) spoczywały tekstem do dołu?! :)

Cytat:
    Wszystkie kartki kopiowane z RADF są białe/czyste....
    .

Dla ścisłości, kopiowane z szyby są zadrukowane prawidłowo?

Cytat:
    ...
    Co dziwne z szyby skanuje prawidłowo.

# Chodzi o skan do pliku czy skan bezpośrednio do wykonania kopii?
    # A, skan (z R-ADF/ AFR oraz z szyby) do pliku na komputer wychodzi poprawnie i czytelnie?

Nie wiem czy Kolega załapie ale napisze tak W momencie skanowania oryginałów z podajnika dokumenty poruszają się po szybce, a wózek świetlówki skanera powinien stać w jednym, ściśle ustalonym miejscu
    Pozdrawiam
    "serwek" :)

P.S.
    Pasek porównania bieli nie jest ustalonym punktem synchronizacji w rejestracji napędu operacji skanu

• Poziom 32  
    Uszkodzenie narastało stopniowo. Wcześniej kartki były skanowane np do połowy a ostatnie to już po kilka cm. Jakby w momencie skanowania ktoś odcinał elektronikę.

PS: wiem jak się skanuje, jak wkłada kartki, 20 lat pracuje z kopiarkami.
  • Poziom 24  
    Obstawiam przewód świetlówki lub poluzowane zamocowania skanera (jest sygnał i go nie ma, nie ma i znowu jest) Biorąc pod uwagę ruch skanera pod szybą to pewnie coś pręży na popękane lub połamane styki lub przewody i sygnał ucieka Świetlówka się może przegrzewa albo wręcz nie dogrzewa, za mało światełka i na chwilę procesu po prostu rozłącza ccd I tak masz pewnie w kółko :roll: Nie przypomina ci to 130F?
    Narka :)

• Poziom 32  
    Tylko jak skanuje ADF to nic nie jeździ a jak skanuje z szyby to jest ruch i raczej wtedy powinno zanikać ale jest ok
  • Poziom 24  
    pcnet napisał:
    Tylko jak skanuje ADF to nic nie jeździ a jak skanuje z szyby to jest ruch i raczej wtedy powinno zanikać ale jest ok

Jak skaner stoi w pozycji gdzie następuje ucisk na przewody lub styki lub ma złą temperaturę świetlówka robi aut i ccd nie działa!
    A skaner w dobrej pozycji się ustawia?
    A pasek bieli jest ok?
    A skaner czasem nie drży?
    Jeszcze możesz poruszać podczas pracy przewodami samego adf

• Poziom 32  
    Przewody ADF pomierzyłem i niby ok.
  • Poziom 25  
    pcnet napisał:
    ...
    PS: wiem jak się skanuje, jak wkłada kartki, 20 lat pracuje z kopiarkami.

Witam
    Chodziło mi o doprecyzowanie objawów i okoliczności! To istotne, szczególnie na odległość

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

P.S.
    Nieraz spotykamy się w zgłoszeniach z rzeczami tak prozaicznymi, zaniedbaniami postaw obsługi, że aż dech zapiera :D