Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

weeconic vx-2120 - spalona końcówka mocy i grzanie się elementów.

16 Mar 2017 15:53 312 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Ostatnio w moim wzmacniaczu weeconic vx-2120 (2*140 wat) spaliła się końcówka mocy nie wiem dokładnie od czego, bo jednego wieczoru słuchałem sobie muzyki (przyznam, że dosyć głośno) i odstawiłem samochód (muzyka grała praktycznie do samego końca) i następnego dnia chcę jechać do sklepu no i oczywiście już wzmacniacz miał zapaloną diodę protect. no nic na stół i sprawdzam końcówki. Okazało się, że jedna z końcówek była spalona to szukałem w necie zestawu sparowanego ale bezskutecznie. pojechałem do miasta kupiłem zamienniki o trochę większej mocy (pan który mi je sprzedał powiedział, że będą dobre) założyłem no i grało ale zauważyłem też, że tranzystory na zasilaniu końcówki (tej która się spaliła) się bardzo mocno grzeją (po 5 minutach grania przy dosyć głośnej muzyce mają już koło 100 st) no i do razu odłączam go sprawdzam te tranzystory niby są okej wkładam tranzystory z drugiego kanału na pierwszy i dalej te same się grzały to kupiłem zamienniki z neta o większej mocy. Dzisiaj je dostałem i założyłem i dalej się grzeją tylko nie tak mocno (4 minuty grania na zasilaczu przy średnim poziomie głośności i około 60 st. ).
    Sprawdzałem jeszcze temperatury na sekcji zasilania i 4 elementy (2 rezystory i 2 diody zenera) mają około 70/80 st. bez puszczania muzyki a przy średnim poziomie głośności koło 90 st.
    I teraz moje pytanie jest takie. co mogło sprawić, że końcówka się spaliła i czy to jest możliwe, żeby przez mocniejsze końcówki się to tak grzało? no i czy ma ktoś schemat do tego wzmacniacza bo by mi się bardzo przydał. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
  • Spec od komputerów
    Problemem jest zapewne zbyt duży prąd spoczynkowy.
  • Poziom 2  
    Już problem rozwiązany, problemem było złe połączenie pomiędzy zasilaniem a końcówką mocy. poprawiłem luty i zadziałało.