Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S5 ekran nie chce odpalić

dzejkobs 16 Mar 2017 19:19 3390 13
  • #1 16 Mar 2017 19:19
    dzejkobs
    Poziom 6  

Mam problem z telefonem Samsung Galaxy S5, zdarza się, że klikając przycisk odblokowania, bądź przycisk start ekran nie chce odpalić, występują jedynie milisekundowe przebłyski. Najczęściej dzieje się, gdy wyjdę na zewnątrz, gdzie temperatura jest nieco, a nawet dużo niższa. Przykładowo taką sytuację miałem wczoraj, przez 2 godziny przebywania na zewnątrz ekran nie chciał się odpalić, natomiast chwilę po przyjściu do domu zadziałał jakby nigdy nic. Myślałem, że to wina baterii, więc kupiłem nową, ale problem nadal występuje, więc to chyba nie to. Wyjęcie baterii i ponowne odpalenie telefonu nic nie daje, gdy problem nastąpi. Czy miał ktoś podobne zdarzenie, bądź ma pojęcie o co chodzi, nawet jeśli nie wystąpiło w tym samym modelu telefonu? Każda opinia jest dla mnie ważna.

0 13
  • MagBoss
  • #2 16 Mar 2017 23:07
    dernis
    Poziom 15  

Telefon był naprawiany lub ewentualnie upadł?

0
  • #3 17 Mar 2017 11:27
    nutergsm
    Moderator - GSM

Rozbierz telefon i posprawdzaj czy nie jest nić uszkodzone i czy czasem niema śladów zawilgocenia.

0
  • #4 17 Mar 2017 17:14
    conrad9210
    Poziom 20  

Cześć. W galaxy S5 często wysuwa się taśma od lcd. Jak Ci zgaśnie ponaciskaj go lekko (prawa strona od góry) - powinien zaskoczyć. Jeżeli zadział to trzeba go rozkleić wsunąć poprawnie taśmę i skleić zpowrotem. Będzie działał :)
    Pozdrawiam

0
  • #5 17 Mar 2017 18:34
    dernis
    Poziom 15  

Ewentualnie taśma flex, która jest zgrzewana hot-barem mogła się odkleić.. ale pierwsze zacznij od podstaw. Sprawdzić połączenia, poprawne podpięcie, itd.

1
  • #6 19 Mar 2017 10:38
    luk90
    Poziom 14  

conrad9210 napisał:
    Cześć. W galaxy S5 często wysuwa się taśma od lcd. Jak Ci zgaśnie ponaciskaj go lekko (prawa strona od góry) - powinien zaskoczyć. Jeżeli zadział to trzeba go rozkleić wsunąć poprawnie taśmę i skleić zpowrotem. Będzie działał :)
    Pozdrawiam

Taśma jest montowana na złącze typu wcisk do gniazda a nie na wsuwke.

Mi to wyglada na już otwierany telefon i słabo sklejony.

0
  • #7 19 Mar 2017 13:42
    dzejkobs
    Poziom 6  

Telefon od nowości mam ja, nigdy nie był rozbierany. Upadł w swojej karierze kilkanaście razy, ale te jego zachowanie stało się nie po upadku, lecz nagle.

Dodano po 37 [sekundy]:

nutergsm napisał:
    Rozbierz telefon i posprawdzaj czy nie jest nić uszkodzone i czy czasem niema śladów zawilgocenia.

Jak mam to sprawdzić?

0
  • #8 19 Mar 2017 16:13
    nutergsm
    Moderator - GSM

Rozbierasz telefon i sprawdzasz czy taśma jest dobrze wpięta, czy nie jest uszkodzona. Sprawdzasz też czy sama płyta nie jest wygięta, nie ma jakichś mechanicznych uszkodzeń.
    Na twoim miejscu jednak oddał bym telefon do serwisu, bo sam możesz poczynić większe szkody.

0
  • #9 21 Mar 2017 06:30
    luk90
    Poziom 14  

Na S5 proszę Pana to niech Pan się bez doświadczenia nie zabiera.

Łatwo uszkodzić bardzo drogi wyświetlacz.

1
  • #10 21 Mar 2017 16:23
    bogdan2491
    Poziom 19  

Dokładnie tak, jak luk90 pisze, bez doświadczenia lepiej nie ruszać.
    Jak przyciskasz szybkę ugina, się czy jest sztywno ?
    Swoją drogą miałem całkiem niedawno s5 który trafił do mnie na szybkę- według klienta nigdy nie rozbierany, kupiony w salonie. Okazało się że szybka była już robiona, a w dodatku na LOCA.

0
  • #11 05 Kwi 2017 21:33
    dzejkobs
    Poziom 6  

Szybka jest sztywno. Po mocnym naciśnięciu prawego górnego rogu problem ustępuje.

0
  • #12 05 Kwi 2017 22:18
    bogdan2491
    Poziom 19  

Albo taśma się rozkleja, albo problem ze stykami w połączeniu wyświetlacza z płytą główną, tak czy inaczej trzeba rozbierać. Jak nigdy tego nie robiłeś powierz lepiej jakiemuś specjaliście

0
  • #13 06 Kwi 2017 12:02
    luk90
    Poziom 14  

dzejkobs napisał:
    Szybka jest sztywno. Po mocnym naciśnięciu prawego górnego rogu problem ustępuje.

Tak jak wspominałem, podnieść fullset, usunąć stary klej i na nowo dobrze połączyć

0
  • #14 06 Kwi 2017 21:51
    dzejkobs
    Poziom 6  

W miarę wiem co zrobić, dziękuję wszystkim za nakierowanie mnie na przyczynę.

0