Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec gazowy Nectra 1.14-1-23 . Mocno grzeje grzejniki, brak ciepłej wody

17 Mar 2017 09:28 1506 5
  • Level 7  
    Witam.
    Otóż wczoraj wieczorem chciałem się wykąpać i zastała mmie lodowata woda, wiec zszedłem do kotłowni sprawdzić czy nie trzeba przypadkiem dopuścić wod do pieca, wszystko bylo w normie . Wiec pomyslalem, ze trzeba piec wyłączyć i właczyc i do rana woda się nagrzeje. W domu czujniki do pieca ustawione sa tak, ze jak temp w domu spadnie ponizej 18 stopni to piec sie uruchamia i zaczyna grzac. Jesli wzrosnie do 22 to piec sie wylacza. Wczoraj przed snem czulem normalna temperature taka jak panuje zawsze w domu, okolice 21-22 stopni, wiec poszedlem normalnie spac. W nocy jednak mimo wszystko bylo bardzo goraco, ale nie budzilem sie tylko po prostu sie odkrylem i tak spalem dalej. Rano wstake, dodtylam grzejnika a tam on jest goracy. Nie jakos przesadnie goracy, no ale goracy. Patrze na termometr a tam 25 stopni. Rano musialem na chwile wyjsc z domu na okolo 40 minut. Gdy wrocilem nadal bylo goraco... woda nadal byla zimna. Wiec piec wylaczylem calkowicie na okolo 5-10 minut. Włączyłem go ponownie po tym czasie i wszystko wrocilo do normy. Temperatura pokazala 60 stopni na piecu,teraz spadla do 30 stopni. Woda ciepla juz jest normalnie. Ojciec mowil, ze jakis zawor sie mogl przytkac . A czego to moze byc dokladniej przyczyna? Zdarzylo sie cos pierwszy raz takiego odkad mieszkamy tutaj. Czy w wyniku takiego zachowania moglo sie cos stac w nocy? Dodam, ze nad ranem piec ciagle pracowal, glosniej niz zwykle.
  • Level 28  
    Kaczorek96 wrote:
    glosniej niz zwykle.

Bo na pełnej mocy zapewne. Jaki to kocioł i z jakim sterowaniem?
  • Level 7  
    totalnie sie nie znam na tym. Moge jedynie powiedziec, ze w kotlowni mam przy piecu sterownik sp 100, ktory jest ustawiony na automayuczna prace przy 35 stopniach i nad ranem wlasnir kontrolka od pracy pompy byla na czerwono. W korytarzu mam jakies pokretlo od ustawiania temperatury jaka ma byc w domu a obok euroster 2005 . Nazwa pieca to nectra top c&m chaffoteaux & maury. Tak jest na nim napisane.
  • Level 23  
    Z racji podeszłego wieku zacinają im się zawory 3-drogowe. Ciepłą wodę grzeje w zasobniku?
  • Level 7  
    Ojciec mówił, że jakiś zawór się przytkał, ktory jest plastikowy i ma w sobie jakaś metalową kulkę. Widocznie już musiała być wcześniej podobna awaria...
  • Level 1  
    Piec gazowy Nectra 1.14-1-23 . Mocno grzeje grzejniki, brak ciepłej wodyPiec gazowy Nectra 1.14-1-23 . Mocno grzeje grzejniki, brak ciepłej wody

nectra 2.23 zawór trójdrożny, kreski na kartce - liczba obrotów wykręcanej ośki, (ważne, bo to decyduje o tym jak daleko wysuwa się tłoczek zaworu, ten pierwszy z lewej).