Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BX30 - Ryglowanie zamków włącznikiem w środku Pontiac Trans Sport

DejayPablo 17 Mar 2017 10:45 1332 10
    DejayPablo
    Level 15  
    Witam mam problem, brakuje mi ryglowania zamków z wnętrza samochodu, włącznikiem w drzwiach kierowcy.
    Dodam że są założone siłowniki master drzwi kierowcy i pasażera oraz wszystkim steruje centralka BX30
    w tej konfiguracji czyli na przemian +/-

Chcę zrobić dodatkowo funkcję ryglowania wszystkich drzwi włącznikiem w środku.
    znalazłem dwa przewody pod kierownicą, w momencie wciśnięcia zarygluj na jednym przewodzie pojawia się +12V w momencie odrygluj +12V pojawia się na drugim przewodzie (oczywiście względem masy).

Jak to podlączyć do tej konfiguracji którą mam teraz, aby ryglowanie działało?
    Ktoś pomoże?

Jak przerobić istniejące siłowniki (dołożone) na sterowanie plusem? bo plusy wychodzą właśnie z włącznika ryglowania tj te dwa przewody ktore znalazłem pod kierownicą.
    facio7
    Level 11  
    Możesz kupić przełącznik kołyskowy (taki z zerem w środku) i będzie hulało aż miło.
    DejayPablo
    Level 15  
    facio7 wrote:
    Możesz kupić przełącznik kołyskowy (taki z zerem w środku) i będzie hulało aż miło.

Tak, tylko mi chodzi o to że jest fabryczny włacznik ryglowania i nie chcę już dokładać innych:)
    chodzi mi jak to podłączyć z istniejącym włącznikiem gdzie na przewodach od niego mam +12V i +12V
    gemiel
    Level 24  
    Można podłączyć układ złożony z dwóch przekaźników. Ich cewki możesz sterować przełącznikiem, który już jest w aucie.
    DejayPablo
    Level 15  
    gemiel wrote:
    Można podłączyć układ złożony z dwóch przekaźników. Ich cewki możesz sterować przełącznikiem, który już jest w aucie.

Właśnie o to mi chodziło..
    tylko teraz na zaciski 85 przekaźników mogę podać te dwa plusy które wychodzą z mojego przełącznika do ryglowania?
    a skąd wtedy będzie podana masa na siłowniki w trakcie ryglowania i odryglowania?
  • Helpful post
    gemiel
    Level 24  
    W stanie spoczynku BX30 podaje masę na oba przewody. Gdy załączamy przełącznikiem kołyskowym (tym fabrycznym, wewnątrz samochodu) dany przekaźnik, rozłączany jest jeden z przewodów idących do siłowników, i podawane jest na niego +12V. Drugi przewód ma w tym czasie masę. Pamiętaj, że przekaźniki należy podłączyć do przeciętych przewodów idących z BX30 do siłowników. Na wszelki wypadek pokolorowałem schemat. Poza tym sprawdź czy na pewno sterownik jest podłączony według schematu w instrukcji (pomarańczowy i pomarańczowo/czarny do masy, żółty i żółto/czarny do +12V). W przeciwnym wypadku na przewodach do siłowników może występować stałe +12V. A tak być nie powinno.
    DejayPablo
    Level 15  
    gemiel wrote:
    W stanie spoczynku BX30 podaje masę na oba przewody. Gdy załączamy przełącznikiem kołyskowym (tym fabrycznym, wewnątrz samochodu) dany przekaźnik, rozłączany jest jeden z przewodów idących do siłowników, i podawane jest na niego +12V. Drugi przewód ma w tym czasie masę. Pamiętaj, że przekaźniki należy podłączyć do przeciętych przewodów idących z BX30 do siłowników. Na wszelki wypadek pokolorowałem schemat. Poza tym sprawdź czy na pewno sterownik jest podłączony według schematu w instrukcji (pomarańczowy i pomarańczowo/czarny do masy, żółty i żółto/czarny do +12V). W przeciwnym wypadku na przewodach do siłowników może występować stałe +12V. A tak być nie powinno.

Już wiem o co chodzi:)
    proste, ale na to nie wpadłem:)
    jutro będę to podłączał, lecz myślalem że uniknę kolejnej rzeźby i dokładania elementów stykowych:) no ale cóż inaczej się nie da, a czy są uniwersalne sterowniki zamków np. z wejściem na ryglowanie? do tej pory był Hammer CL8 i się spalił, a dokładnie dostał wilgoci, naprawa bez sensu, więc wolałem zainwestować w BX30 prosty sprzęt.
    dzięki:)
  • Helpful post
    gemiel
    Level 24  
    Sterowniki centralnych zamków nie posiadają wejść sterujących. Wystarczyło kupić komplet zamka centralnego z dwoma siłownikami. Niewiele drożej od sterownika, jeszcze zostają siłowniki na zapas :)
    DejayPablo
    Level 15  
    gemiel wrote:
    Sterowniki centralnych zamków nie posiadają wejść sterujących. Wystarczyło kupić komplet zamka centralnego z dwoma siłownikami. Niewiele drożej od sterownika, jeszcze zostają siłowniki na zapas :)

Ale ja tak zrobiłem, zakupiłem cały komplet.
    dwa siłowniki master są założone w drzwiach kierowcy i pasażera i mam wyjścia po 5 przewodów pod kierownicą:) czyli jest nadzieja bez przekaźników?

1 - masa która nie wiem do czego sluży
    2,3 silnik plus i minus tu mam teraz podłączone bx30 sterowanie przemienne +/-
    oraz 4 i 5 jakieś sterowanie.

Dokładnie takie
    gemiel
    Level 24  
    Z tego co widzę, to chyba sprzedawcy zabrakło modułów zamka centralnego. Wiązka i siłowniki dopasowane na siłę do sterownika. Siłownik master nie jest obsługiwany (nie działa sterowanie zamkiem za pomocą kluczyka w drzwiach). Moduły zamka centralnego posiadają wyjścia 5-co przewodowe do siłowników. Jeśli w komplecie jest chociaż jeden siłownik 5-co przewodowy to odeślij całość sprzedawcy. Możesz powołać się na niezgodność z umową.
    DejayPablo
    Level 15  
    gemiel wrote:
    Z tego co widzę, to chyba sprzedawcy zabrakło modułów zamka centralnego. Wiązka i siłowniki dopasowane na siłę do sterownika. Siłownik master nie jest obsługiwany (nie działa sterowanie zamkiem za pomocą kluczyka w drzwiach). Moduły zamka centralnego posiadają wyjścia 5-co przewodowe do siłowników. Jeśli w komplecie jest chociaż jeden siłownik 5-co przewodowy to odeślij całość sprzedawcy. Możesz powołać się na niezgodność z umową.

Udało się mi to podłączyć wg Twojego schematu, wszystko działa, ale na przyszłość już będę wiedział żeby szukać typowo sterownika centralnego zamka:)