Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje WA63101 - Komunikat "Zamknij drzwiczki"

17 Mar 2017 18:20 1017 4
  • Poziom 7  
    Drodzy forumowicze, podpowiedzcie proszę amatorowi:)

Po naciśnięciu przycisku Start pojawia się komunikat "Zamknij drzwiczki" i kilka razy następuje próba ich zablokowania (towarzyszy temu też kilkukrotny sygnał dźwiękowy). Dotychczas za 5,6 razem drzwiczki się blokują i wszystko działa jak należy. Trochę to wkurzające i chciałbym to naprawić. Czy pomoże wymiana blokady: https://north.pl/karta/blokada-drzwi-do-pralki-gorenje-wa63101,QIW-Z5-CMMT-YXE.html , czy też może być inna przyczyna takiego zachowania? Jeśli tak napiszcie, czy to trudne (zdjęcie)?. Na moje oko wystarczy zrzucić sprężynę, wsunąć fartuch do środka, wymiana i gotowe. Pytam, bo trochę przeraziła mnie informacja na north.pl, że taka operacja to trudność 5/6. Czy jest coś, o czym nie wiem?

Pralka Gorenje WA63101 - Komunikat "Zamknij drzwiczki"

pozdrawiam i dziękuje
  • Poziom 18  
    Proste jak barszcz.Powinno pomóc.
  • Poziom 18  
    Najpierw sprawdź czy się drzwiczki poprostu nie odkręciły, bo często się zdarza, jeśli nie to wymiana zawiasu pomoże
  • Poziom 7  
    Wymiana blokady pomogła (30 zł z przesyłką, czas 10 minut:)); w drzwiczkach ukruszył się fragment obudowy (łoża - nie wiem jak to nazwać) dla trzpienia zawiasu. Znalazł się w drzwiczkach, przyklejony Distalem, drzwiczki wróciły na miejsce. Tak na marginesie to pralka ma chyba 14 lat, używana codziennie. Dwa lata temu skończyły się szczotki, teraz blokada. Chodzi jak nowa, hehe. Nie wiem jak długo jeszcze pociągnie, ale czytając Forum strach kupić coś nowego.
    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. Temat do zamknięcia.