Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik 12v 30A - Przekaźnik 12v do gniazda zapalniczki

17 Mar 2017 19:44 1836 4
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam pytanie odnośnie gniazda zapalniczki w samochodzie, która znajduje się w bagażniku.
    Jest ono zasilane nawet po wyjęciu kluczyków z auta. Podłączyłem pod nie wideo-rejestrator i chciałbym żeby po wyciągnięciu kluczyków odcinał się dopływ prądu. Moje gniazdo zapalniczki ma bezpiecznik nr 26. Mam też bezpiecznik nr 33 - (od dachu panoramicznego którego nie mam w wyposażeniu), który dostaje prąd w momencie przekręcenia kluczyków.
    W tym celu kupiłem przekaźnik 12v 30A 5 pinowy. Niestety kompletnie nie wiem jak to połączyć w skrzynce bezpieczników.
    Przejrzałem kilka tematów ale dalej nie do końca wszystko rozumiem.
    A więc, zgodnie z oznaczeniami
    - wtyk 85 - minus akumulatora, czyli to będzie dowolny punt masy samochodu ?
    - wtyk 86 - plus po stacyjce, czyli muszę wziąć plus z jednego z dwóch styków które są w bezpieczniku nr 33.
    - wtyki 30 i 87 - przerwany obwód zapalniczki, czyli dwa piny wpięte obok siebie w miejscu bezpiecznika nr 26. Czyli 30 to będzie plus, 87 - minus z gniazda nr 26
    Przekaźnik 12v 30A - Przekaźnik 12v do gniazda zapalniczki

Co mam zrobić z minusem który został w bezpieczniku nr 33 ?

Mógłbym prosić o pomoc ?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    viscaelbarca90 napisał:
    Co mam zrobić z minusem który został w bezpieczniku nr 33 ?

Bezpiecznik(i) nie są podłączane do "minusu"
    viscaelbarca90 napisał:
    A więc, zgodnie z oznaczeniami

Pierwsze dwie linijki są prawidłowe.
    W trzeciej coś Ci się poplątało.
    viscaelbarca90 napisał:
    Czyli 30 to będzie plus, 87 - minus z gniazda nr 26

Z numerem 30 się zgodzę, natomiast 87 podłączasz do urządzenia które chcesz zasilić (jako + zasilania, masę podłączasz osobno)
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    piotrek22101 napisał:
    Wyjmujesz bezpiecznik zasilający gniazdo zapalniczki,powstają dwa styki w ten na którym jest plus,wpinasz 30 a 87 wpinasz w drugi.

A co będzie w przypadku zwarcia ? :D