Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Windowsem i dyskiem sata .

kamill6 23 Jul 2005 15:26 1611 8
    kamill6
    Level 2  
    Cześć
    Mam podobny problem z dyskiem
    Pokazuje mi się błąd na niebieskim tle: "Pojawia sie problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera..." Dalej jest napisane ze moze to być spowodowane pewnymi wirusami i żeby sie kontaktować z producentem.
    Dysk działa i nie ma wirusów bo sprawdzałem na innym kompie.
    Problem jest taki ze wogóle nie widzi tego dysku!
    W biosie widzi normalnie. Dysk jest 80 Gb i podzielony na 4 partycje. ta z wine ma 15 gb. Jest to NTFS
    Czy to wina NTFSa ze nie widzi dysku??
    i czy jak bym miał na Fat32 widziałby normalnie??
    Moderated By TONI_2003:

Post został wydzielony na samodzielny temat poprzedni został zamknięty !

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    kamill6 wrote:
    Pokazuje mi się błąd na niebieskim tle: "Pojawia się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera..." Dalej jest napisane ze moze to być spowodowane pewnymi wirusami i żeby się kontaktować z producentem.

Dlaczego postępujesz tak, jak dechu i nie podajesz PEŁNEGO tekstu komunikatu. Nie było tam tekstu pisanego dużymi literami z użyciem podkreślnika zamiast spacji? Nie było żadnych liczb?
    kamill6 wrote:
    Problem jest taki ze wogóle nie widzi tego dysku! W biosie widzi normalnie.

Z tego rozumiem, że w Twoim komputerze BIOS dysk widzi a Windows nie widzi? Jaki masz zainstalowany system Windows?
    kamill6
    Level 2  
    ok spisałem dalszy ciąg komunikatuo błędzie:
    "JEżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer.
    Jeżeli ten ekran pojawia sie ponownie sprawdz czy nie ma wirusów. Usuń wszystkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdz dysk twardy aby upewnic sie czy jest on poprawdnie zainstalowany i skonfigurowany. Uruchom program CHKDSK/F abysprawdził czy nie jest on uszkodzony a nastepnie uruchom komputer ponownie
    informacje techniczne
    STOP 0x0000007B (jakieś tam cyferki)"
    Mam zainstalowany Win Xp. Windows nie widzi dysków bo nie moge wejść do windowsa
    kamill6
    Level 2  
    (0xf894C640, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000) to są te cyferki. co one oznaczają?

Dodano po 22 [minuty]:

Ten dysk był wcześniej podłączony do innego kompa. Czy możliwe ze załadowały mu sie jakieś inne sterowniki i dlatego nie wykrywa go?? Jak tak to jak je przywrócic spowrotem?
    europejczyk
    Level 18  
    Problem dostępu do pamięci, błędy z magistralą - zła współpraca z płytą główną. Zobacz ustawienia w BIOSie i sprawdź jakoś połączenia dysku.
    snowballl
    Level 11  
    miałem ten sam problem i wystarczyło zrobić aktualizacje biosa
    spróbuj powinno pomoc
    dechu
    Level 12  
    Witam!

Na początku chciałbym przeprosić za moj post w którym od razu nie podałem wszystkich informacji, wszyskkich którzy chcieli mi pomóc!!!

Moj problem polegał na tym , że komputer został odłączony z sieci podczas zamykania się systemu operacyjnego - win XP. Dysk który posiadam to 120 gigowy Maxtor podłączony przez port SATA, podzielony na 3 partycje, system plików był NTFS. Po tym zdarzeniu windows nie chciał się uruchomić, nie działał tryb awaryjny - komputer uruchamiał się jakiś czas a następnie restartował się! Kiedy chciałem sformatować dysk C na którym był win (próbowalem sformatować dysk starując win xp) w momencie kiedy zainstalowały się wszystkie sterowniki i powinny pojawić mi się na ekranie moje partycje abym mógł je sformatować lub lub zmienić system plików, pojawiał się błąd na niebieskim tle o dokładnie takiej samej treści jak koledze wyżej kamilowi6!

Najciekawsze co było w moim przypadku to, to że mój dysk był normalnie wykrywany w biosie, problemy zaczynały się w momencie uruchamiania windowsa, więc po podłączeniu innego dysku nie powinno być problemów?
    - i tak też spróbowałem: odłączyłem mój dysk, podłączyłem kumpla 80 gigowy dysk w port IDE na którym był też zainstalowany winXP i...
    niestety jego dysk zachowywał się podobnie! Win nie chciał się uruchomić próbowaliśmy kilka krotnie: u niego działał, a u mnie win na jego dysku nie chciał się uruchomić!!! ???
    Posiadam także dysk 4 gigowy który nigdy wcześnie nie był podłączany do mojego kompa. Na tym dysku znajdował sie win98, (FAT32) i po połączeniu - działał!!! -Win98 też się uruchamiał!!! Wtedy postanowiłem podłączyć 120GB Maxtora jako slave, ale po uruchomieniu się win98 był nie widzialny!

- Czy w tym momencie nie dałoby się czegoś wykombinować żeby win98 widział format plików NTFS???

Po tym stwierdziłem, że gdyby spróbować podłączyć mój dysk u kogoś innego na slave, kto ma port SATA i winXP to może coś dałoby się z tym zrobić! Podczas takiej próby u innego kolegi jego komp w trakcie uruchamiania się winXP z jego dysku ( 80 GB podłączony pod port IDE na master-a) komp się restartował!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprobowałem jeszcze raz u następnego kumpla. Ten z kojei miał płyte główną taką samą jak ja (MSI KT6V), zainstalował sterowniki do portu SATA, bo jego dysk był podłączny standardowo do portu IDE, ustawił swój dysk - WD 80 GB na mastera i po odpalenił kompa podczas uruchamiania sie winXP z jego dysku uruchmił się chkdisk - trwało to dłuższą chwile a ale w końcu się uruchomił win - wtedy z sformatowaniem dysku C nie było problemu!!! Na dysku było uszkodzone 3 pliki windowsa, po wyczyszczeniu dysku - podłączyłem go spowrotem do swjego kompa i już bez problemu mogłem zainstalować od nowa windowsa!!! Jedynie musiałem spowrotem ustawić biosa tak jak na początku, (w desperacji na samym początku zmieniałem tam wiele opcji myśląc że to pomoże, jednak to nic nie dawało! -resetowanie także) bo komp strasznie mulił!!!
    europejczyk
    Level 18  
    dechu napisał: Na dysku było uszkodzone 3 pliki windowsa, po wyczyszczeniu dysku - podłączyłem go spowrotem do swjego kompa i już bez problemu mogłem zainstalować od nowa windowsa!!!

A ja na to: To Windows sam się nie naprawia??? :D
    Niesamowite...