Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

równomiernie obciążyć poszczególne fazy, aby nie uszkodzić uzwojeń prądnicy.

MARKSON43 18 Mar 2017 08:52 390 8
  • #1 18 Mar 2017 08:52
    MARKSON43
    Poziom 18  

Nurtuje mnie ta wypowiedz i też mam problem z agregatem który uległ uszkodzeniu może z tego powodu.
    Agregat 3 fazowy,podłączona duża młotowiertarka i agregat padł.
    Wzbudziłem go 12V,prosto na ślizgi i napięcie wskoczyła na 60-70V.
    Czyli padł AVR.
    Pytanie:jak można równomiernie obciążyć fazy? podłączyć trzy urządzenia :)

0 8
  • #2 18 Mar 2017 09:11
    klamocik
    Poziom 24  

Najprościej zastosować prostownik trójfazowy większość urządzeń będzie pracować, niestety jeśli mają regulację obrotów to ta regulacja nie będzie działała.

0
  • #3 18 Mar 2017 11:59
    MARKSON43
    Poziom 18  

Ale same diody w tym prostowniku mają obciążać agregat,nie kumam.
    Np:mam pod jedną fazę podpiętą wiertarkę 900W a dwie są dalej nie obciążone.

0
  • #4 18 Mar 2017 20:35
    klamocik
    Poziom 24  

Po prostowniku otrzymasz prąd stały i do niego podpinasz odbiornik wtedy nieważne jakie obciążenie na wyjściu prądnica będzie obciążona symetrycznie, oczywiście po prostowniku nie zasilisz silnika trójfazowego. Taki mostek kosztuje ok.10zł.

0
  • #5 24 Mar 2017 10:32
    sprengiels
    Poziom 2  

Witam.
    Uszkodzenia AWR dopatrywał bym się raczej z przyczyn przekroczenia mocy agregatu na gnieździe 1 fazowym. Elektronika w AWR nie dała rady wykręcić więcej żeby utrzymać stabilizację napięcia. Nie po to ktoś kupuje agregat 3 fazowy, żeby obciążać go mostkami prostowniczymi dla równego obciążenia faz. Zresztą instrukcje też podają jakie max. obciążenie można podpiąć do gn. 230V,żeby nie doszło do przeciążenia.

0
  • #6 24 Mar 2017 10:55
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

MARKSON43 napisał:
    Agregat 3 fazowy,podłączona duża młotowiertarka i agregat padł.Wzbudziłem go 12V,prosto na ślizgi i napięcie wskoczyła na 60-70V.Czyli padł AVR.Pytanie:jak można równomiernie obciążyć fazy? podłączyć trzy urządzenia

Kolego chińskie agregaty padają bez przyczyny.

Po drugie jaki masz agregat skoro młotowiertarka to dla niego duże obciążenie.?
    Proste masz 3500W agregat to możesz 1 fazowo obciążyć ok 1800W.

0
  • #7 24 Mar 2017 13:20
    MARKSON43
    Poziom 18  

Przyszedł nowy regulator napięcia AVR,ale został uszkodzony przez kuriera i to dość mocno.No i nie idealnie taki jak miał być.Podłaczyłem go ale nic nie działa więc zwalam na uszkodzony dalej fizycznie AVR.
    Agregat poszedł do naprawy.
    A tu na drugi dzień przyszedł nowy regulator w zamian za tamtego ale nie mam już jak sprawdzić.
    Po wzbudzeniu akumulatorem na 2 fazach jest po 70V a jedna ma około 12V.
    Może być że padło jedno z uzwojeń.
    Napiszę co i jak dalej z tym Chinolem.
    A co do tego równomiernego obciążenia faz to jakaś dziwadło.Ale dopuszczalne obciążenie jednej fazy to ma sens tak jak pisze Strumień Swiadomosc.Co to za nazwa??

0
  • #8 24 Mar 2017 13:25
    cebek
    Poziom 10  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    MARKSON43 napisał:
    Agregat 3 fazowy,podłączona duża młotowiertarka i agregat padł.Wzbudziłem go 12V,prosto na ślizgi i napięcie wskoczyła na 60-70V.Czyli padł AVR.Pytanie:jak można równomiernie obciążyć fazy? podłączyć trzy urządzenia

Kolego chińskie agregaty padają bez przyczyny.

Po drugie jaki masz agregat skoro młotowiertarka to dla niego duże obciążenie.?
    Proste masz 3500W agregat to możesz 1 fazowo obciążyć ok 1800W.

1800 W na fazę ?? A nie jest tak że skoro są trzy fazy to moć trzeba podzielić na trzy?

0
  Szukaj w 5mln produktów