Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Obciążenie pamięci RAM i powolna praca w systemie

pawelciolek3 18 Mar 2017 09:07 528 2
  • #1 18 Mar 2017 09:07
    pawelciolek3
    Poziom 15  

Witam ! Mam problem z systemem Windows 7 Ultimate x64. Otóż od jakiegoś czasu po włączeniu komputera i po uruchomieniu systemu, jak i programów podczas startu system zaczyna wariować. M.in. brak wolnej pamięci RAM, obciążenie procesora na 4 rdzeniach skacze w menadżerze. Sprawdziłem procesy które pracują aktualnie to zauważyłem, że program antywirusowy ESET wykorzystuje trochę pamięci i jak usługi w svchost.exe. I nic dalej nie mogę robić na komputerze, jest taki czas, że system wraca do normy i można z niego korzystać, ale wgl jak brak pamięci wolnej jest na 0 to już wcale nic nie mogę zrobić w systemie, wszystko jest pod obciążeniem. Poniżej pokażę jak to wygląda u mnie w menadżerze zadań. CCleanerem system czyszczony, cały system przeskanowany ESET'em Nod32 . Dodam też, że podczas uruchamiania się systemu włącza się przeglądarka Internet Explorer i wyskakują mi jakieś strony ruskie zagraniczne jak nie zodiac-game.com to jakieś inne ruskie. Dodam znów też, że po wyłączeniu tego procesu svchost.exe, który ma więcej pamięci wykorzystującej jak wyłączę proces to już wraca do normy. Żebym znów nie musiał przeinstalowywać systemu, bo już mi się to uprzykrzyło. Wolałbym z tym poczekać, aż dokupie sobie normalny dysk do PC'ta. Poniżej zamieszczam screeny.
    Windows 7 - Obciążenie pamięci RAM i powolna praca w systemie Windows 7 - Obciążenie pamięci RAM i powolna praca w systemie Windows 7 - Obciążenie pamięci RAM i powolna praca w systemie Windows 7 - Obciążenie pamięci RAM i powolna praca w systemie

0 2
  • #2 18 Mar 2017 09:54
    Kolobos
    Spec od komputerów

Dlaczego nie zamiesciles w zalaczniku wymaganych logow z FRST?

Co do svchost to sprawdz czy aktualizacje automatyczne dzialaja i pobieraja aktualizacje. Jezeli nie to w services.msc zatrzymaj usluge aktualizacji. Nastepnie zainstaluj podane tutaj aktualizacje:
    https://superuser.com/questions/951960/window...sp1-windows-update-stuck-checking-for-updates
    Oczywiscie zrob to dopiero po usunieciu infekcji.

0
  • #3 18 Mar 2017 11:08
    nocny_stroz
    Poziom 9  

Może pomogłoby przeskanowanie antywirusem w trybie awaryjnym? p.s. jeśli jest możliwość, to zainstalowałbym w tym celu jednak avasta

0