Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup młotowiertarki do remontu

18 Mar 2017 10:21 1023 8
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post tutaj.

Szukam młotowiertarki SDS+ do remontu w nowymi mieszkaniu, a w przyszłości planuję budować dom, więc przyda się uniwersalne i trwałe narzędzie.

Wymagania:
    1. przeznaczanie: kucie - rozbiórka ściany działowej, skuwanie starych kafelek, bruzdy, puszki. Wiercenie
    2. Trwałość i sytuacji awarii dostępność szybkiego, sprawnego serwisu i niedrogich napraw pogwarancyjnych w Polsce
    3. Sensowne i trwałe sprzęgło przeciążeniowe.
    4. Zdolność do pracy z koronkami do 70 mm
    5. Funkcja podkuwania.
    6. Im mniej awaryjnej elektroniki / mechaniki tym lepiej
    7. Najlepiej wyprodukowane w EU.

Myślę o
    - Milwaukee PLH 28 XE
    - Milwaukee PLH 32 XE
    - Makita HR2811FT
    - Metabo KHE3251

Budżet 1000-2000zł (wrzucę w koszt bo użyję jej tez w firmie więc mi mniej żal ).

• Poziom 26  
    Wszystkie są przyzwoite . Zwróć uwagę na dostępność serwisu po gwarancyjnego oraz na ceny napraw -w tym przedziale Makita bije innych na głowę /wirnik kosztuje 100zł/.
  • Poziom 3  
    Wyczytałem właśnie na forum że Makita jest w tym względzie najlepsza, i znów że dzisiejsza Makita to nie to samo co kiedyś ;) Tyle że nie wiem czy pisze to konkurencja czy jest to prawdą...
    Wiertarka będzie używana okazjonalnie, dla mnie najważniejsza po podstawowych funkcjonalnościach jest trwałość.

• Poziom 26  
    Poszukaj sobie na tym forum opinii użytkowników i podejmij decyzję :)
  • Moderator Samochody
    Bierz Makitę. Co prawda z koronką 70mm zamordujesz każde narzędzie z uchwytem SDS+, ale w suporeksie będzie sobie radzić.
  • Poziom 3  
    qadam12
    Często opinie są sprzeczne. Najbardziej mi zależy na opinii osoby która serwisuje takie urzadzenia.

robokop
    Dlaczego radzisz Makitę ? Jaka średnica jest OK dla sprzętu tej kategorii?
  • Poziom 18  
    Makita ma najtańszy serwis - zgoda. Niestety często z tej taniości trzeba korzystać.
    U mnie w firmie porównywaliśmy koszty zakupu i serwisu urządzeń. Makita vs Bosch
    Makita gorzej wypadła niż bosch. I im dłuższy czas użytkowania, tym drożej Makita wyszła. Czas ok. 10 lat.
    Także może rozważ też Boscha...

Dodam, że młotowiertarki Makity wyszły troszeczkę gorzej niż boscha, natomiast gumówki/flexy/szlifierki kątowe/czy jak to tam jeszcze nazywają wyszły tragicznie.

A budżet do 2k pozwala na zakup Hilti...
  • Moderator Samochody
    beam_beer napisał:
    A budżet do 2k pozwala na zakup Hilti...

Tyle że w Hilti kupi mniejsze urządzenie, za większe pieniądze. W dodatku nie wiem jak z częściami zamiennymi poza autoryzowanym serwisem.
    beam_beer napisał:
    Makita ma najtańszy serwis - zgoda

Też nie prawda. Oryginalne części do Makity są bardzo drogie, a Bosch mówiąc wprost upadł z jakością.
    srebrnylis napisał:
    Dlaczego radzisz Makitę ? Jaka średnica jest OK dla sprzętu tej kategorii

Sporo przepuściłem przez ręce sprzętu Makity - szczególnie szlifierek i większych młotów - rozwiązania techniczne lepsze niż u Boscha - bardziej mi się wnętrza maszyn podobają. A średnica? Zauważ że każde narzędzie, o średnicy większej niż średnica trzonka kłóci sie ze zdrowym rozsądkiem - zabieraki w uchwycie SDS+ to tylko dwie małe płetwy wewnątrz "lufy". Do wiercenia średnicą 70mm w twardym betonie to albo SDS MAX, albo któryś z alternatywnych zamocowań - szcześciokąt, bądź frez. Ja prywatnie mam koronki z chwytem szcześciokątnym, używane z wiertarką z normalnym uchwytem trójszczękowym.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za Wasze opinie.
    Czy ktoś może miał do czynienia z Milwakuee ? Niestety trochę się oddala ta opcja, promocja na PLH 28 XE skoczyła z 1620zł na 1800zł.

Byłem już wcześniej niemal zdecydowany na PLH 28 XE, ale wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2964413.html wytknięto mu że jest "delikatny" i polecano PLH 32 XE (ten to już w ogóle jest drogi - około 2400zł). Niestety nie ustaliłem konkretów, napisałem prywatną wiadomość do użytkownika który to napisał, na razie nie mam odpowiedzi.

Na Amazon Makita i Milawkuee (patrzyłem ogólnie na sprzęt obu firm, nie na konkretne urządzenia) mają bdb opinie.