Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool BSNF 8773 zbiera się woda pod szufladami chłodziarki

stratoss06 18 Mar 2017 10:37 1413 7
  • #1 18 Mar 2017 10:37
    stratoss06
    Poziom 5  

W lodówce Whirlpool BSNF 8773 zbiera się woda pod szufladami na warzywa (ok 1/10 szklanki). Czyżby no Frost nie działał i woda skrapla się w lodówce - gdzie szukać przyczyny - wentylatory działają na panelu nie ma żadnego komunikatu ... :(

1 7
  • #3 18 Mar 2017 15:22
    stratoss06
    Poziom 5  

1 PAWEL napisał:
    Czy ściance panelu masz noże wanienkę z otworem odpływowym możliwe ze jest zapchany otwór.

https://www.youtube.com/watch?v=8dMOXYqzank

Jest to nowszy model i nie ma tam otworu który odprowadza wodę - są tylko otwory wentylacyjne którymi odprowadzana jest para wodna ( za pomocą wentylatora) z lodówki. Spróbuję wyłączyć całą lodówkę na 24 h może się coś osuszy i odblokuje ....

1
  • #4 18 Mar 2017 16:26
    1 PAWEL
    Poziom 41  

A mógłbyś sprawdzić na kartkę papieru czy uszczelka drzwi dobrze przylega.

2
  • #5 02 Cze 2018 21:05
    wilinho
    Poziom 2  

Witam.
    Miałem ten sam problem, a problem polega na zatkanym odpływie, jest on umiejscowiony za tą kratką, ktora odpowadza parę, na przedostatniej półce są 2 zaślepki śrub na dole. Nalezy je podważyć, a tam są śruby na krzyżak i jedna na srodku. Ta srodkowa jest schowana pod plastikiem z napisem fresh contol, plastiki są na zatrzask wiec je wyrywamy. Następnie cały panel tez na zatrzask wyrywamy, ale ostrożnie bo w prawym gornym rogu jest złącze wiatraka odłączamy wyciagamy czyscimi i gotowe.
    Pozdrawaim

0
  • #6 21 Lip 2018 19:49
    wan11
    Poziom 2  

Mam ten sam problem ,a niestety nie jestem techniczny .
    Cz mógłbyś podesłać zdjęcia (jedną śrubę ,zlokalizowałem )
    Pozdrawiam .

3
  • #7 22 Lip 2018 11:41
    wilinho
    Poziom 2  

Na dole jak jest ta szuflada wysuwana po prawej i po lewej są zaślepki takie kwadraciki wycięte w plastiku trzeba je odgiąć i tam znajduje sie sruba na bit krzyżakowy

1
  • #8 04 Sie 2018 19:37
    wan11
    Poziom 2  

W końcu dziś udało mi się stoczyć walkę z żywiołem .Dziękuję za podpowiedz .

0