Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLF20261PL Classixx 5-Nie pobiera płynu lub pobiera nieodpowiednio

wotik 18 Mar 2017 11:16 1389 9
  • #1 18 Mar 2017 11:16
    wotik
    Poziom 20  

Witam

Jak w temacie. Szuflada czyszczona, wszystkie kanaliki i rurki drożne. Problem jest taki, że nieraz płyn jest pobierany już w trakcie prania. Jak zaobserwowałem, to widzę, że woda z sąsiednich komór w trakcie jej dozowania, trochę czasami przelewa się do komory z płynem. Jednak jak osiągnie max to całość jest wówczas zasysana np. w tracie prania; lub też płyn nie jest pobierany w ogóle. Z tego co zaobserwowałem, to tak jakby do tej komory nie była w ogóle podawana woda do pobrania płynu...

Edit:
    Czytałem, że może być to wina elektrozaworu, który powinien dać jednakowe strumienie z obu zaworów, które z kolei powinny się "zsumować" przed środkową przegrodą w szufladzie (z płynem). Jak obserwuję, u mnie w momencie gdy powinien pojawić się strumień wody nad środkową szufladą, widzę wodę jednocześnie w lewej i prawej przegrodzie... Rozkręciłem elektrozawór, przedmuchałem go od strony wylotów, ale to nic nie dało. Zatem wymiana elektrozaworu czy ew. może to być jeszcze coś innego...?

0 9
  • #2 18 Mar 2017 18:35
    guciq
    Poziom 18  

Wygląda to na zatkane kanaliki dopływu do komory płynu do płukania , lub zacięty przełącznik dzielący wodę pomiędzy 3 komory w szufladzie.Jest tam cięgno od góry lub siłownik

0
  • #3 18 Mar 2017 18:43
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Wyjąć szufladę i wyczyścić-szczególnie z przedziału płynu.

1
  • #4 18 Mar 2017 21:57
    wotik
    Poziom 20  

guciq napisał:
    Wygląda to na zatkane kanaliki dopływu do komory płynu do płukania
    Pisałem - wszystko jest wyczyszczone i drożne.
    guciq napisał:
    lub zacięty przełącznik dzielący wodę pomiędzy 3 komory w szufladzie. Jest tam cięgno od góry lub siłownik
    Nie ma tam nic takiego. Strumienie o takiej samej mocy, z dwóch ustawionych skośnie wężyków powinny "spotkać" się i skierować do środkowej komory, ale najwidoczniej tak się nie dzieje...
    rychomuch napisał:
    Wyjąć szufladę i wyczyścić-szczególnie z przedziału płynu.
    Pisałem przecież, że wszystko jest drożne...

0
  • #5 19 Mar 2017 06:29
    stanislaw1954
    Poziom 40  

A jakie masz ciśnienie wody w sieci stałe, czy zmienne (hydrofor domowy)? Być może duże zmiany ciśnienia, powodują właśnie takie zachowanie pobierania płynu z szuflady...

0
  • #6 19 Mar 2017 16:20
    wotik
    Poziom 20  

Wodociąg. Ciśnienie na stałym poziomie. Od momentu zakupu pralki, czyli jakieś 5 lat temu, nie było problemu. Pojawił się on dopiero jakieś 2-3 mies. temu...

0
  • #7 19 Mar 2017 16:56
    h jaworski
    Specjalista AGD

Jeżeli woda z obu kanałów leci jednakowo, a trzeci kanał drożny i ciśnienie jednakowe to woda musi lecieć prawidłowo nie ma innej możliwości.

0
  • #8 19 Mar 2017 18:06
    wotik
    Poziom 20  

h jaworski napisał:
    Jeżeli woda z obu kanałów leci jednakowo

Właśnie podejrzewam, że tutaj jest problem, tzn przy pobraniu płynu, najprawdopodobniej z obu węży nie ma strumieni z jednakową "siłą" i w efekcie leci ona wszędzie poza miejscem docelowym (środkową komorą). Wg mnie podobny problem był w tym wątku.
    Czyli elektrozawór?

0
  • #9 19 Mar 2017 19:08
    h jaworski
    Specjalista AGD

Gdzie patrzysz jak pobiera wodę do płukania w niebo? . Trzeba popatrzeć gdzie leci woda (do której komory) jak ma pobierać płyn i już wiadomo co i jak proste .
    Dla pewności można porównać jak leci woda do pozostałych komór.

1
  • #10 19 Mar 2017 19:13
    wotik
    Poziom 20  

h jaworski napisał:
    Gdzie patrzysz jak pobiera wodę do płukania w niebo? . Trzeba popatrzeć gdzie leci woda jak ma pobierać płyn i już wiadomo co i jak proste .

Ja na pewno w niebo nie patrzę, ale Ty na pewno nie czytasz ze zrozumieniem tego co ktoś wcześniej napisał:
    wotik napisał:
    Jak obserwuję, u mnie w momencie gdy powinien pojawić się strumień wody nad środkową szufladą, widzę wodę jednocześnie w lewej i prawej przegrodzie...

Wątek zamykam, bo patrząc na poziom dotychczasowych wypowiedzi raczej i tak na pomoc nie ma co liczyć...

0