Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmiar zdjęć na bloggerze.

Roman_B 18 Mar 2017 13:23 2298 0
  • #1 18 Mar 2017 13:23
    Roman_B
    Poziom 3  

Witam Wszystkich, może mi ktoś pomoże w kwestii, z którą nie mogę sobie poradzić? Otóż mam bloga ze zdjęciami na bloggerze. Zdjęcia są robione dobrym sprzętem. Obrabiam je potem w niezłym programie graficznym do obróbki zdjęć, jest to komercyjny Zoner Photo Studio, znam go dobrze, inne programy graficzne też mi nie są obce.
    Problem jest taki, że obrobione zdjęcie w obojętnie jakim programie, zmniejszone do 800px na szerszym boku i wyostrzone poprawnie, wygląda bardzo dobrze, waży powiedzmy 500KB. Na moim laptopie 19 cali, ustawiony ekran na 1600/1024 px, po odpaleniu programu graficznego zdjęcie w edytorze i przeglądarce tego programu mierzy na ekranie 18.3 cm - jest OK.
    Wstawiam to na bloga z mojego dysku, ustawiam rozmiar na oryginalny, zapisuję itd.. Wyświetlam post, zdjęcie wygląda dużo gorzej, jest fizycznie rozciągnięte na ekranie każdej przeglądarki czy to Opery czy Firefoxa do 23 cm. Jest to zbyt duża różnica wielkości aby zdjęcie mogłoby się obronić, szczególnie jeśli komuś zależy na jakości fotek.
    Jeśli ściągnę ponownie zdjęcie z bloga na dysk, to pokazuje mi te same parametry co co do rozmiaru i wagi, więc nie uległo jakimś zmianom czynionym przez blogspot. Próbowałem już zmieniać rozmiary szablonu, wstawiałem zdjęcia większe mniejsze i zawsze są fizycznie rozciągane. Już lepiej to nawet wygląda na Facebooku, mimo, że on bardzo kompresuje fotki ale powiększają się one fizycznie minimalnie i nie sprawiają tak negatywnego wrażenia w odbiorze mimo okrojonych parametrów. Zmieniałem też rozmiary wyświetlania ekranu na kompie i zawsze to samo, na blogu zdjęcia są dużo większe.
    Nie ma znaczenia też, czy jest to jpg czy png. Fotki nie tracą na kolorystyce, ale na ostrości właśnie przez to rozciągnięcie powstaje wrażenie nieostrości.
    Być może problem jest błahy i wiąże się z kodem w blogu, ale ja jestem tępy w tych klockach. Może ktoś zna odpowiedź jak sobie z tym poradzić?
    PS.
    Zapomniałem napisać wcześniej, że pomaga zmiana ustawień w wyświetlaniu przeglądarki i tak: W Firefox jest to 80%, a w Operze 85%. Wtedy to zdjęcia mają identyczny rozmiar z tym z programu graficznego. Muszę to jednak robić ręcznie, a przecież nie o to chodzi. Tym bardziej, że ktoś kto ogląda blog, może mieć przeglądarkę ustawioną normalnie na 100%. W przypadku zmiany ustawień na 80%, zmienia się też szerokość szablonu na znaczne węższy co psuje całą estetykę. Inne strony wyświetlane są w setce. zdjęcie pokazuje widok po zmianach na 80%

Rozmiar zdjęć na bloggerze. .

0 0