Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Od laptopa Samsung R20 W obudowie od PS3 Fat jako Retro komputer

18 Mar 2017 14:43 522 3
  • Poziom 4  
    Witajcie wpadł Mi pomysł aby płytę główną ze starego komputera włożyć do Obudowy od konsoli PS3 i zrobić z niego retro maszynę do Gier z dawnej epoki Jednak zanim zacznę się w to bawić chętnie wysłuchał bym waszych pomysłów lub też propozycji Bo to wcale nie musi być w Obudowie od PS3 poprostu te " graty mi się poniewierają więc pomyślałem że czemu nie myślałem to zarobić następująco
    pozbyć się wszystkich bebechów ze starej uszkodzonej konsoli z z wyjątkiem chłodzenia
    zamontować tam płytę z wyżej wymienionego Laptopa lecz zamiast oryginalnego systemu chłodzenia Spróbować wsadzić ten od konsoli albo chociaż wykorzystać oryginalny wentylator z konsoli
    dolutować do włącznika w płycie głównej kabelki by można było włączać ją z oryginalnego "włącznika z konsoli"
    ze starej płyty głównej konsoli wylutować gniazda USB i połączyć je za pośrednictwem dolutowanego kabelka USB do płyty głównej
    A co do softu
    to Myślałem Postawić system Windows 98 tylko że nie mam pojęcia czy da się zmodyfikować lub ściągnąć sterowniki dla karty graficznej lub też dźwiękowej
    A co do specyfikacji to wygląda ona następująco :
    Procesor Core 2 duo
    Pamięc ram tu myślałem dać między 512 a 1GB DDR2
    HDD 40 Sata lecz płyta obsługuje compatibility więc system powinien go zobaczyć
    co do napędu to raczej go nie będzie chyba że istnieją jakieś tasiemki Slim eide by go zamontować
    co do zasilania komponentów myślałem nad jakimś prostym schematem zasilacza który da mi 12V 2A dla wentylatora a do płyty dałbym jakaś malutką ładowareczkę 19V przy 1,58A bo sama płyta tyle pobiera
    na koniec chciałbym Wszystkich maniaków Retro sprzętu Przeprosić Gdyż wiem że prawdziwe retro buduje się ze starych częściach lecz ja nie mam takich funduszy a chciałem sobie w celach rozrywkowych zbudować takie "cacko" :)
  • Poziom 37  
    Do gier laptop..., z 512MB RAM.... ,W98... To może pozostaw PS3 jak jest, napraw ją dlatego, że jej procesor CELL delikatnie rzecz ujmując miażdży C2D w wersji mobilnej.
    Z tymi przeróbkami to jest dosyć trudno. Najlepiej włożyć coś gotowego w coś gotowego i tyle. Przekładanie chłodzenia a dokładniej przystosowywanie go do nowych warunków np. otwory, gwinty, śruby. Nie jest najłatwiejsze.
    Masz też inną możliwość. Możesz poddać "modernizacji" górną część obudowy kadłubka laptopa. Zastępując górną jego część dziurkowaną blachą albo przyjaznym w dotyku drewnem.
  • Poziom 4  
    RitterX napisał:
    Do gier laptop..., z 512MB RAM.... ,W98... To może pozostaw PS3 jak jest, napraw ją dlatego, że jej procesor CELL delikatnie rzecz ujmując miażdży C2D w wersji mobilnej.
    Z tymi przeróbkami to jest dosyć trudno. Najlepiej włożyć coś gotowego w coś gotowego i tyle. Przekładanie chłodzenia a dokładniej przystosowywanie go do nowych warunków np. otwory, gwinty, śruby. Nie jest najłatwiejsze.
    Masz też inną możliwość. Możesz poddać "modernizacji" górną część obudowy kadłubka laptopa. Zastępując górną jego część dziurkowaną blachą albo przyjaznym w dotyku drewnem.

Po Dokładnym Zastanowieniu i obejrzenia płyty z chłodzeniem od konsoli Do chodzę do w wniosku że to faktycznie nie był trafny pomysł raz że układ chłodzenia całkowicie nie pasuje nawet nie ma jak go przerobić to dwa same umieszczenie jej było by trudne by to jako tako wygladało. Niestety konsola przez poprzedniego właściciela Została potraktowana opalarką więc naprawa jej jest nie możliwa no nic Temat do zamkniecia a ja myśle dalej nad obudową :) napewno bedę się odzywał w nowym temacie jak coś mi zaś wpadnie do głowy :)
  • Poziom 37  
    Wpakuj tam ITX-a a w miejsce czytnika DVD od laptopa. Ważne by był SATA gdyż łatwiej o przejściówkę między zwykłym SATA a tym z laptopa. Różnica polega na zintegrowaniu złącza sygnałowego SATA z zasilającym, jest jedno. Pewna liczba ITX-ów ma zasilanie z 12V. Możesz też albo poszukać konwertera +12V->PS ATX albo małego zasilacza. Dobrą, tanią bazą materiałową są terminale. Zwykle można tam spotkać procesory 0.8-1.2GHz, dosyć słabe wydajnościowo.