Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor polecacie do 6000 zł?

Mateo89 18 Mar 2017 18:00 966 8
  • #1 18 Mar 2017 18:00
    Mateo89
    Poziom 4  

Witam. Jaki tv w tej kwocie polecicie? Zależy mi, by płynnie działało menu telewizora i obraz był bardzo ładny z jak najniższym Input Lag, podobno matryca VA, natywne 120 Hz jest najlepsza na chwilę obecną bo ma najlepsze odwzorowanie kolorów? Jeśli się mylę to sory, ale tak mi powiedziano w sklepie Media Markt. Chcę też, by miał HDR najmniej 1000 nitów, bo podłączę do niego PS4 Pro, 55 cali 4K i oczywiście był jak najlepszy w swoim przedziale cenowym. :) Obecnie mam Philips 55PUS7909/12, który kupiłem ze względu na Ambilight i piękny obraz, ale nawet nie wiem na jakiej matrycy on pracuje, ale to wszystko co dobre, bo telewizor bardzo wolno działa i jeśli chce się korzystać z funkcji internetowych czy jakichkolwiek po prostu jest zamulony, a niby ma czterordzeniowy procesor. W Media Markt rozmawiałem ze sprzedawcą, który powiedział mi, że Philips oszukuje ludzi, piszą że telewizory mają czterordzeniowy procesor, a tak naprawdę jest jednordzeniowy i dlatego tak wolno pracują i polecił mi kupno Samsunga albo Sony z nowych serii, gdzie niby zdecydowanie wygrywa Sony. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co jest prawdą, a jestem zielony w temacie.

PS: Chciałem kupić ten Philips 55pus7181 ale boję się ryzykować i wierzyć w to że problemy poprzedników zostały tutaj usunięte :( Proszę też o radę .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Obojętnie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? mocno w dzień, ale mam rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 55PUS7909/12
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR 1000 nitów, 4K, matrycę VA, Natywne 120 Hz, jak najniższy Input Lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nie rozumiem pytania
    10 .Jakie urządzenia? Dekoder NC+, PS4 Pro, Amplituner Stereo Onkyo Tx 8150
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przyrodnicze i sportowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung, Panasonic, LG,Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 3 lata
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak
    -

• #3 19 Mar 2017 11:25
    Mateo89
    Poziom 4  

Rozumiem. Ale napisałem to wymaganie telewizora z tego względu że czytałem o tym iż 1000 nitów jest wymagane do pełnego odwzorowania rozszerzonej palety kolorów ale jeśli mój budżet jest z byt mały to odpuszczę to sobie Czy podany przez ciebie telewizor prócz tego HDR 1000 Nitów posiada resztę wymienionych przeze mnie funkcji?

• #4 19 Mar 2017 12:52
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Tak, przy 1000 masz juz w pełni widzialny efekt HDR.

Ten Sony XD93 tez ma 4 rdzeniowy procesor. W praktyce Android TV działa na nim tak, jak na Philipsach.
    Jak chcesz mieć komfort używania smarta to potrzebujesz czegoś lepszego niż wolne procesory Mediateka montowane w TV.
    Nawet tanie Sigmy 905X sa tutaj o wiele lepsze.

HDR:
    350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
    351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
    501 – 750 cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
    751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
    1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze

Źródło i test Sony XE9005 (dobry model na VA na 2017) : https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/
    Test 2016 modelu czyli Sony XD93: https://hdtvpolska.com/forum/topic/37798-sony-xd93-kd-65xd9305-test-uhd-4k-triluminos-hdr/

• #5 19 Mar 2017 18:48
    Mateo89
    Poziom 4  

Moderowany przez Mirek Z.:

Po co właściwie kolega cytuje w całości poprzedni post? Nie umiemy czytać? Post zniknie za chwilę? Proszę nie szukać powodów do udzielenia ostrzeżenia itp.
    Zbędny cytat usunąłem.

Czyli twoim zdaniem lepiej jest czekać na model z 2017 roku Sony XE9005 z dużo lepszym procesorem tak jak powiedziałeś czy kupić Sony KD55XD9305 z 2016 roku z niewiadomym dla mnie Input Lagiem a co do reszty to i tak rożnicy wielkiej nie zobaczę ?

• #6 19 Mar 2017 19:39
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Sony XE9005 jest juz dostepny w sprzedazy. Test zamiescilem - tam masz szczegoly.
    XD9305 ma wszystkim wiadomy input lag. Znajdziesz go w tescie, ktory jest w moim poscie powyzej.
    Dokladnie tez zostaly opisane jasnosci w trybie HDR.

• #7 19 Mar 2017 21:58
    Mateo89
    Poziom 4  

Jak wpisuje w Google Sony xe9005 to wyskakuje mi tylko jeden model dostępny w sklepie internetowym ale oznaczony jest na końcu literka C czyli xe9005c to ten sam model czy jakiś inny?

• #8 19 Mar 2017 22:13
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Mateo89 napisał:
    Jak wpisuje w Google Sony xe9005 to wyskakuje mi tylko jeden model dostępny w sklepie internetowym ale oznaczony jest na końcu literka C czyli xe9005c to ten sam model czy jakiś inny?

Ten sam.
    Ja widzę, ze dostepny aktualnie w 13 sklepach: http://www.ceneo.pl/50217722

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME