Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Land Rover Freelander 99r. - Wymiana wiskozy na coś innego.

18 Mar 2017 20:40 984 2
 • Poziom 7  
  Witam.
  Chciałbym wymienić wiskozę na coś z możliwością ręcznego załączania tylnego napędu. Na youtube znalazłem coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=oWHeD8mB8kE. Czy można zastosować coś oryginalnego z jakiegoś seryjnego auta ??? Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  Wiskoza w Frelanderze działa jak międzyosiowy mechanizm różnicowy z rozdziałem stałym 50/50. Dopiero przy uślizguz kół jednej z osi zmienia się ta proporcja. Wyrzucenie wiskozy i założenie sprzęgla 0/1 , w pierwszej kolejności spowoduje uszkodzenie przedniej przekładni kątowej , która jest najsłabszym elementem przeniesienia napędu w Freelanderze. Trzeba będzie pamiętać o wyłączaniu napędu na tył przy poruszaniu się w ruchu drogowym. Jakiegolwiek modyfikacje mijajają się z celem z powodu kosztów. Lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w nową wiskozę lub regenerowaną z pewnego żródła.

  Moderowany przez manta:

  Kompletna bzdura!!!
  Auto jest przednio napędowe, dopiero w chwili wystąpienia różnicy prędkości kątowych wału wej. z wałem wyj. następuje przeniesienie siły napędowej. Więc nie ma rozdziału 50/50 %.
  Ostrzeżenie.

 • Poziom 7  
  Brak konkretnej odpowiedzi.