Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny Zamek - Renault Megane 1.6 2000r

whe30z 18 Mar 2017 20:48 1092 11
Relpol
    whe30z
    Level 7  
    Witam.Wiem, że było masę tematów na ten temat ale przeglądałem tydzień czasu i nic nie pomogło.
    Mianowicie chodzi o centralny zamek. Raz działa raz nie działa. Gdy przestanie działać centralny zamek z kluczyka to tak samo nie działa z kokpitu ( fachowo z guzika czy jak to się pisze) Bezpieczniki są sprawne, bateria w pilocie też jest sprawna.
    Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny a niestety nie da się auta zamknąć ręcznie. Przednie drzwi mogę zamknąć z kluczyka a tylne na ten ala zatrzask niestety w klapie bagażnika nie ma zamka.
    Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie szukać usterki z tym centralnym ????
    Z góry dziękuję
  • Relpol
    JaKotlinka
    Level 14  
    miałem podobny problem i wymiana płytki w kluczyku rozwiązała problem w punkcie dorabiania kluczy samochodowych
    whe30z
    Level 7  
    [quote="JaKotlinka"]miałem podobny problem i wymiana płytki w kluczyku rozwiązała problem w punkcie dorabiania kluczy samochodowych[/quo Czy to ma wpływ na to, że nie da się nawet z kokpitu zamknąć drzwi od środka jak jest uszkodzona płytka w kluczyku ?

Co to jest UCH. Nie jestem elektromechanikiem więc nie wiem a staram się sam wykonywać naprawy.
    Może jak się dowiem poszukam jakiegoś schematu centralnego zamka i jakoś sam to ogarnę. A bym zapomniał. Gdy działa centralny to przednie prawe drzwi zamykają lub otwierają się raz na 100 podejść. Czy jest możliwe , że coś jest uszkodzone w tych prawych drzwiach i dla tego centralny raz działa raz nie? Gdy usiłuje zamknął auto kluczykiem lub z kokpitu tym przełącznikiem to słyszę hmmmm pyknięcie przekaźnika. Dodam , że auto stało ok roku pod chmurką więc może się coś zaśniedziało
    JaKotlinka
    Level 14  
    raczej nie . U mnie 2 kluczyk działał prawidłowo a chciałem mieć 2 sprawne . Tak dla pewności to sprawdz bateryjkę w kluczyku, może zapięcie do kompa coś wyjaśni
    whe30z
    Level 7  
    Kurcze to jutro pojadę do sklepu do tego barana co mi sprzedał 2 baterie i powiem mu , że są słabe. Dwa dni temu kupiłem nowe baterie do 2 pilotów ....
    JaKotlinka
    Level 14  
    baterie raczej nie podlegają zwrotowi. Sprawdz miernikiem baterie
    whe30z
    Level 7  
    Ok jutro sprawdzę i jak nie pomoże to się odezwę, póki co dziękuję za zainteresowanie
    whe30z
    Level 7  
    Więc tak. Za bardzo nie miałem jak sprawdzić baterii ale kupiłem jedną nową i nic nie pomogło, dalej nic nie działa .
    Nie wiem chyba najszybciej będzie jak spale te auto .......

A czy może orientuje się ktoś gdzie jest przekaźnik od centralnego zamka ? Bo gdy chcę zamykać ze środka lub z kluczyka to słyszę przekaźnik ale nie mogę go zlokalizować. Może w nim leży przyczyna ...
    JaKotlinka
    Level 14  
    najprawdopodobniej sterowanie jest z UCH
    whe30z
    Level 7  
    Problem rozwiązany. Okazało się, że moduł UCH jest spalony. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem