Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Corrado 2.0 16V - dusi sie

ksiu600 23 Jul 2005 18:23 2162 2
    ksiu600
    Level 13  
    jest to silnik 2.0 16V kod silnika 9A na wtrysku mechanicznym KE-jetronic, problem polega na tym, ze gdy jest zimny na wolnych obrotach chodzi oki w momencie dodania gazu albo zgaśnie albo niemiłosiernie sie dusi, czym cieplejszy tym chodzi lepiej ale nawet jak jest zupełnie rozgrzany to i tak ma madziure od1,5 do 2,5 tyś obrotów i ogólnie wczasie jazdy jet bardzo słaby. Sprawdziłem całe wysokie napiecie, czyli kable, swiece, kopułka, palec, cisnieie paliwa jest oki, regulator ciśnienia paliwa wymieniłem, sonda reaguje prawidłowo, wtryski tez równo leją. Problem ogólnie polega na tym ze ma za mało paliwa, prubowałem mu ustawić natezenie na 2.5 mAmpera ale leci na łeb, na szyje albo w jedno skrajne połozenie albo w drugie przy prubach regulacji. Miał ktoś moze taki przpadek

p.s. podjrzewam rozdzielacz paliwa ale pewien nie jestem !!

Help me
    zodiak318
    Level 34  
    ksiu600 wrote:
    prubowałem mu ustawić natezenie na 2.5 mAmpera ale natezenie leci na łeb naszyje albo w jedno skrajne połozenie albo w drugie przy prubach regulacji.

Może sonda lambda się kończy. Albo "po prostu" nieszczelność w dolocie - ten wtrysk jest cholernie czuły na lewe powietrze.
    ksiu600
    Level 13  
    sonda 100 % dobra gdyż dobrze reaguje na regulacje i wskazania analizy spalin, a lewego powietrza nie ssie, czasem jest tak, ze sonda chodzi a natężenie i tak rośnie lub spada, nie wiem moze jeszcze schemat instalacji elektrycznej sprawdze :(