Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jeep Grand Cherokee 2005 - naprawa podgrzewania sondy lambda w ECU

manwe.pl 18 Mar 2017 22:22 1992 15
Bosch
    manwe.pl
    Level 8  
    Witam.

Poszukuję magika, który podejmie się naprawy ECU w Jeepie Grand Cherokee 2005 5.7l. Nie działa podgrzewanie jednej z czterech sond (przedniej) co powoduje wyrzucenie błędu "check engine". Przewody i sondy zostały sprawdzone, na pewno wina leży w ECU.

Najlepiej Kraków ± 100km.
  • Bosch
    emeryt2
    Level 42  
    Ostatnio widziałem dwóch magików ale nie pod Krakowem lecz w Julinku pod Warszawą.
  • Bosch
    manwe.pl
    Level 8  
    Boki zrywać…
    andrzej20001
    Level 43  
    100-180$ na ebay-u. ecu. Dokodujesz i gotowe.
    manwe.pl
    Level 8  
    Trochę się ostatnio przejechałem na zakupach na eBayu. Kupiłem elektrozawory do skrzyni. Niby nówka sztuka, dożywotnia gwarancja, ble ble. Po zamontowaniu okazały się padnięte. Strata kasy na mechanika, strata kasy na odesłanie do USA, a potem wykłócanie się z gościem, żeby oddał 200$.

A ECU znalazłem, po numerze seryjnym, tylko jeden i kosztuje 299$.
    manwe.pl
    Level 8  
    Zanim zaryzykuję znowu z kupnem na amerykańskim eBay'u, chcę spróbować znaleźć kogoś w PL, kto by się podjął naprawy. Jeżeli padło grzanie lambdy, to może usterka jest relatywnie prosta - rezystor, czy tam inny element bierny.
    tolo
    Level 34  
    Nie sądzę, żeby to był rezystor. No i naprawa takiego ecu też kosztuje.
    manwe.pl
    Level 8  
    To też przydałby się spec, który umiałby problem zdiagnozować/zlokalizować i wydać werdykt.
    żałosna udręka
    Level 34  
    Jaki konkretnie wyrzuca błąd? Zwarcie czy do plusa czy minusa? Wrzuć zdjęcie dla jasności.
    tolo
    Level 34  
    Kolego jak możesz to rozkręć to ecu i wrzuć zdjęcie tu na forum. Jeżeli tam nie ma żelu lub innej masy to mogę podjąć się naprawy.
    manwe.pl
    Level 8  
    żałosna udręka wrote:
    Jaki konkretnie wyrzuca błąd? Zwarcie czy do plusa czy minusa? Wrzuć zdjęcie dla jasności.

P0155. To nie jest +/-, tylko badanie czasu jak szybko sonda zaczyna pracować.

tolo wrote:
    Kolego jak możesz to rozkręć to ecu i wrzuć zdjęcie tu na forum. Jeżeli tam nie ma żelu lub innej masy to mogę podjąć się naprawy.

Niestety nie wiem czy jest "zalany". A sam nie podejmę się rozkręcenia go. Nie widzę też na Google'u zdjęcia rozebranego. Pod koniec miesiąca będę u mechanika, to zapytam jak to wygląda i się odezwę.
    ladamaniac
    Level 39  
    Sprawdzał ktoś czy to sterowanie wychodzi ze sterownika? Amerykanckie normy wymuszają bardzo szybkie ruszenie pracy sond. Więc byle gó...m tego nie nakarmisz. Walczyłem z czymś podobnym, tylko w V6, nie V8, jakaś mniejsza pojemność, w Grand Caravanie. Klient wymienił dwie używane z jakiś innych aut, potem założył nową z Boscha. Potem zacząłem z nim walczyć/diagnozować, założyłem emulator gazowy na zewnętrznym zasilaniu - przesunięty potencjał masy o 2,7 wolta. Zapadła decyzja - oryginał Mopar za 750pln :( dał radę.
    Z kolei 4,0 w klajsterach miały reprogramming ECU na te błędy.
    Tak, że najpierw jednak szczegółowa diagnoza.
    manwe.pl
    Level 8  
    Diagnozą zajął się elektronik z ASO, po godzinach, także jest pewna. A sondy były wymienione na oryginalne Mopara. Na szczęście eBay, więc w rozsądnych cenach [coś chyba 35~40$ sztuka].
    żałosna udręka
    Level 34  
    manwe.pl wrote:
    P0155. To nie jest +
    A właśnie ze jest. Link Czy mechanik porównał napięcia na grzałkach?