Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Liebherr ICS 30130 - po zamknięciu drzwi lodówka się wyłącza

buudzik 18 Mar 2017 23:26 1341 0
 • #1
  buudzik
  Level 2  
  Witam

  Lodówka Liebherr ICS 30130 nr. ser. O977768-03 z 2008/2009 działała do dnia wczorajszego bez problemów. Obniżyłem temperaturę na lodówce z 7°C do 5°C i lodówka / zamrażalnik przestały chłodzić. Zapaliła się czerwona dioda "Dzwoneczek" temperatura na wskaźnikach (lodówka, zamrażalnik) przy otwartych drzwiach nie mruga, ale też się nic nie załącza. Prześledziłem forum, rozebrałem panel sterujący (nic nie wygląda na uszkodzone / spuchnięte).

  Po zamknięciu drzwi zaczyna mrugać "Dzwoneczek" i diody sygnalizujące poziom temperatury dla lodówki i zamrażalnika (wszystkie diody mrugają jednocześnie). Nadal nic nie działa.

  Po odłączeniu zasilania od lodówki i odczekaniu kilku minut przy otwartych drzwiach, a następnie podłączeniu zasilania lodówka startuje i zaczyna chłodzić. Po zamknięciu drzwi lodówka się wyłącza i już nie startuje. Po ściągnięciu magnesu z drzwi, który powoduje wyłączenie oświetlenia wewnątrz lodówki, działa chyba cały czas. Pisze chyba bo nie mam pewności czy się wyłącza.

  Pytanie, czy strzelony może być kondensator 0,67µF/275 V czy może tyrystor BTA212B czy może jeszcze coś innego? Co może być przyczyną że po zamknięciu drzwi (magnes jest tutaj inicjatorem) lodówka się wyłącza? Macie jakieś sugestię co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?