Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SMEG SE70SX P7FV0A - Płyta gazowa - jak wymienić w niej iskrowniki

wisz 18 Mar 2017 23:34 5574 6
 • #1
  wisz
  Level 10  
  Witam. Mam płytę gazową (gaz ziemny) 5-cio palnikową, firmy SMEG. Model i typ w tytule. Płyta zabudowana w meblu kuchennym. Od spodu jest dostęp do przyłącza gazowego oraz do "łapek" mocujących do blatu zabudowy meblowej. Problem jest taki, że 2 iskrowniki nie dają wogóle iskry. Pozostałe 3 są sprawne. Komplet nowych iskrowników na wszelki już mam ale problemem jest kwestia jak rozebrać tą płytę, żeby dostać się do starych iskrowników i wymienić je. Od spodu nie widzę żadnych śrub łączących z górą obudowy płyty gazowej. Za wszelkie sugestie z góy dziękuję. Pozdrawiam.
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  wisz wrote:
  nie widzę żadnych śrub łączących

  A pod palnikami przypadkiem ich nie ma? - coś tak patrzę na rysunek złożeniowy płyty :|
 • #3
  wisz
  Level 10  
  Rzeczywiście, po zdjęciu pokrywki palnika i wieńca palnika, w gnieździe są 3 łby śrub (zlicowane z powierzchnią gniazda) pod klucz imbusowy. Nie ruszałem ich bo nie miałem pojęcia co bym naruszył a rysunku złożeniowego nie mam.

  Dodano po 12 [godziny] 29 [minuty]:

  Dla uzupełnienia obrazu sprawy, kilka fotografii. Czy z nich wynika, że trzeba odkręcić wszystkie śruby spod każdego palnika a następnie zdejmować pokrywę górną płyty gazowej? Co z pokrętłami? Czy pokrywa daje się zdjąć bez ryzyka, reszta płyty gazowej "zapadnie" się w blat kuchenny albo, że elementy wewnątrz płyty opadną na dno i się uszkodzą?
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Zdjęć nie widać :/
  Czy trzeba płytę wyciągać z blatu? To zależy od konstrukcji łapek mocujących
 • #5
  wisz
  Level 10  
  Oto brakujące fotografie.
  SMEG SE70SX P7FV0A - Płyta gazowa - jak wymienić w niej iskrownikiSMEG SE70SX P7FV0A - Płyta gazowa - jak wymienić w niej iskrownikiSMEG SE70SX P7FV0A - Płyta gazowa - jak wymienić w niej iskrowniki
 • #6
  peter falk
  Home appliances specialist
  Powkręcaj wszystkie imbusy , zdejmij pokrętła z osi zaworów i góra powinna wyleźć ale coś mi się zdaje, że płytę trzeba będzie wyjąć z blatu.
 • #7
  wisz
  Level 10  
  Witam. NIe wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy mam nie wykręcać tych trzech śrub z łbami na klucz imbusowy, spod każdego palnika? Sądziłem, że dopiero po ich wykręceniu (spod każdego palnika) i następnie zdjęciu pokręteł z osi zaworów gazowych, uwolnię płytę górną i po jej podniesieniu uzyskam dostęp (od góry) do iskrowników. Oczywiście liczę się z koniecznością podparcia od spodu płyty gazowej aby nie "wpadła" w głąb blatu kuchennego. Dodam, że od spodu do mechanizmu płyty gazowej przykręcone są blaszki-"łapki", czepiające się blatu kuchennego od dołu i uniemożliwiające wyjęcie płyty gazowej (całej) z otworu w blacie.