Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tester CCTV/IP zakupić.

19 Mar 2017 00:07 2910 21
  • Poziom 16  
    Witam, chciałbym prosić o poradę jaki tester kamer CCTV/IP zakupić. Często zdarza mi się instalować kamery AHD a ostatnio kamery IP.
    Przyglądałem się modelom:
    - CCTV CS-HB-65M lub odpowiednik Spacetronik SP-IPL07AHD z WiFi i dotykiem + duży akumulator + 2A do zasilenia kamery
    - IPC 9800 ADHS to samo co wyżej
    - "MONITOR serwisowy TESTER kamer AHD CVI TVI IP_ptz" - aukcja z allegro ale nie podają nawet modelu więc ciężko stwierdzić co to jest.
    - Dahua DH-PFM905 - czy będzie współpracowała z kamerami IP innych producentów ?

Jeśli potrzeba jeszcze jakieś informację to bez problemu coś napiszę. Będę wdzięczy za pomoc.
  • OptexOptex

• Poziom 30  
    Jak brać to w miarę możliwości z największym wyświetlaczem.
    Zastanawia mnie ten dotyk jak się będzie sprawował - niskie temperatury itp.
    7" to już coś, ale jak patrze na wykonanie to są zabawki a nie narzędzia do pracy.
  • Poziom 16  
    Interesuję się właśnie 7 cali żeby było cokolwiek widać na ekranie podczas ustawiania, zwracałem też uwagę na rozdzielczości i niektóre modele mają 1280x900 więc nie ma tragedii. Druga kwestia to błyszcząca matryca więc w słoneczny dzień będzie problem - ale myślę, ze udałoby się kupić jakąś matową folię na ekran.
    Dotyk tak na prawdę nie robi mi różnicy, ważne dla mnie jest że nawet w razie awarii dotyku urządzenie można w pełni obsługiwać za pomocą klawiszy.
    Masz rację, również uważam, że te 7 calowe testery to czyste "Chiny". Plus jest taki, że są w ofercie Wassermana więc można liczyć na realną gwarancję w razie awarii. Na allegro jest tego sporo i jest taniej ale są to mali sprzedawcy i nie liczyłbym tutaj na wsparcie.

I tutaj właśnie zastanawiałem się nad Dahua - sprzęt dobrej firmy i jakościowo wygląda super ale ma tylko 4 cale.

• Poziom 30  
    Jak poczekasz do jutra to podeśle kartę tego modelu dahua. W cenniku to ok 3K.
    Z IP wszystko po onvifoe działa.
    Ma wbudowany poe injector, tester kabla, genwrqtor sygnału analogowego.
    http://www.cctvcentersl.es/upload/Catalogos/PFM905.pdf

Jak brać to Dahua, ale ten ekran jest do przemyślenia.
    Plusem jest to, że jest poręczny. Konfiguracja na drabinie, maszcie itp.

Co do wassermanna to znam właściciela i polecam zakupy u niego.
  • Poziom 16  
    Wstępnie byłbym tym sprzętem zainteresowany, czy wiesz może czym się różni podany przez Ciebie model PFM905 od PFM900 sprzedawanego na allegro ? Porównuję specyfikację i jakoś nie widzę różnicy.
  • OptexOptex

• Poziom 30  
    PFM900 "Tester CCTV, obsługuje kamery IP zgodne z ONVIF, HDCVI/Analog, audio i RS485, PoE/DC12, detekcja okablowania TDR
    kolor: żółty/szary
    Wymiary: 190*113*37mm
    Waga: 0.5 kg"

PFM905 "Tester CCTV, HDCVI / HDTVI / AHD /Analog, audio i RS485, DC12
    kolor: żółty/szary
    Wymiary: 190 x 113 x 37mm
    Waga: 0.5 kg"

Model PFM905 jest droższy od PFM900 z tego co widzę w cenniku. Dane powyżej.
  • Poziom 16  
    Czy ja dobrze czytam (z karty modelu oraz tego co wkleiłeś), że PFM905 nie obsługuje kamer IP ? W karcie produktu brak słowa o IP oraz portach ethernet/POE w urządzeniu.

• Poziom 30  
    PFM900 3300 netto wg cennika.
    Chyba, że napisałem powyżej ;/

PFM905 nie ma IP i dlatego jest pewnie o prawie połowę tańszy.
  • Poziom 16  
    Jak za 4 cale to cena bardzo wysoka. Dziękuję za informacje.

• Poziom 30  
    No. Pomocne urządzenie, ale drogie. Taniej można sobie poradzić i ustawić kamerę.

• Poziom 26  
    Ja kupiłem 7 calowy CS-HBF-72MQ z Delty. Szału nie ma, ale konfiguracja kamer AHD, TVI, CVI czy IP to nie problem. Minusem brak HDMI jako wejścia oraz brak VGA - nie można konfigurować rejestratorów.
  • Poziom 16  
    Ostatnio na YT pojawiło się trochę materiałów odnośnie Dahua PFM900 a ja z racji wysokiej dla mnie ceny po dyskusji tutaj dałem sobie trochę czasu na zastanowienie.

Na materiałach sprzęt wypada świetnie, ekran też nie jest taki mały. No i przede wszystkim maszynka wygląda solidnie. Prawdopodobnie na dniach będę się decydował na zakup.

• Poziom 30  
    Jak będziesz już pewny to daj znać. Dam namiar na dobrego dystr. ;)
  • Poziom 16  
    Byłbym Ci bardzo wdzięczny, może być nawet minimalnie drożej ale abym miał pewną gwarancję i serwis sprzętu.

Jutro/pojutrze będę się decydował i się odezwę.
  • Poziom 14  
    Na aliekspres i na bayu pojawiła się rodzina mierników o podobnym wyglądzie i cenie od 170 - 500 USD. Pojawiły się one również na polskich portalach w cenach sporo wyższych.
    Mówię np o tym:

Mierniki różnią się znacznie ilością zastosowanych opcji i trochę się pogubiłem która z nich jest rzeczywiście przydatna na usłudze.

Czy któryś z kolegów używa coś z tej serii i jakie są wasze opinie o tym przyrządzie?
  • Poziom 20  
    Mam używam, ale po roku wiem, że jest za delikatny do prac w trudnych miejscach w dzień słoneczny nie da się z niego korzystać-słabo widać. Wykonanie takie sobie jak na sprzęt do pracy w terenie (szukam jakiejś walizeczki aby go osłonić od urazów w transporcie a fabryczny futerał to na kanapki co najwyżej się nadaje) Brak wejścia HDMI też utrudnia życie z tym sprzętem. Zalety ma obsługę najpopularniejszych formatów transmisji obrazu i zasilacz 12V co ułatwia diagnostykę. Podsumowując drugi raz bym na niego się nie skusił...
  • Poziom 14  
    A który konkretnie model? Bo widzę, że są opcje z wyjściem HDMI. Są również rozbudowane opcje zasilania, POE, pomiary skrętki, przeglądarka www i wiele innych bajerów w zależności od modelu. Rozumiem że dotkliwy jest brak wejścia HDMI a nie wyjścia. A skoro kolega jednak odradza, to czego szukać dysponując budżetem powiedzmy 2k PLN?.
  • Poziom 20  
    Kolego ten model ze zdjęcia ma wyjście HDMI a nie ma wejścia. Mój to odpowiednik Spacetronik SP-IPL07AHD i też nie ma wejścia HDMI. Ciężko coś polecić gdyż nie mam innego w rękach, a dopiero "w akcji" wchodzi jak dane urządzenie się sprawuje.

• Poziom 30  
    4.0'' LCD Screen 1080P HDMI CCTV IP Tester/POE Test/ HD CVI Camera Tester TDR Cable Tester With 8G Momory Card And Video Record
    US $517.33 / piece
    Fajny ;D
  • Poziom 16  
    Jutro prawdopodobnie będą miał Dahua PFM900, dam znać co i jak.

Sprzęt wygląda fajnie i solidnie.

Wady, tak na szybko:
    - podłączając kamerę (n-cam 210) obraz nawet po daniu pełnego ekranu ma ucięte boki i trzeba otwierać panel aby zrobić zoom

• Poziom 30  
    Na dzień dzisiejszy mam kontakt z fabryką w Chinach.
    Cena za model 7" w wersji 4k kosztuje 260$ + 45 $ DHL. Będę zamawiał. Gwarancja 2 lata.
    W drugim miejscu ten sam model mam w cenie 450$.
    Wyświetlacze już HD a nie 800x600.