Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z sieci komórkowej przez Ubuntu - jak wyeliminować lub znaleźć hasło ?

19 Mar 2017 08:26 729 4
  • Warunkowo odblokowany
    Witam Wszystkich :)

Mam już od dłuższego czasu problem z połączeniem się z internetem.
    O ile Aero2 działa bez problemu to w Plusie nie mogę się połączyć.
    Próbowałem różnych modemów także w Windowsie i nie ma połączenia.
    Widzi sieć, załącza się niebieska dioda ale internet nie działa. Od razu mówie - kupiłem pakiet z 6GB internetu. Na Linuksie przy konfigurowaniu połączenia internetowego pojawia się komunikat w zależności od wersji językowej : "Enter password to unlock your login keyring. The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer." albo coś o haśle do bazy kluczy.
    W Windowsie po prostu nie ma internetu choć modem nawiązuje połączenie z siecią.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do BDI Aero2 na modemie jest APN darmowy, w Plusie w zależności czy to taryfa głosowa czy internetowa to APN plus lub APN internet. Jakim modemem dysponujesz ?
  • Warunkowo odblokowany
    matek451 napisał:
    Do BDI Aero2 na modemie jest APN darmowy, w Plusie w zależności czy to taryfa głosowa czy internetowa to APN plus lub APN internet.

próbowałem różnych możliwości i nic nie działa.
    matek451 napisał:
    Jakim modemem dysponujesz ?

Huawei E3131s2
    Keyring udało mi się chyba odblokować bo już o to nie pyta. Wpisałem hasło roota.
    Natomiast pojawiło się inne hasło:
    Internet z sieci komórkowej przez Ubuntu - jak wyeliminować lub znaleźć hasło ?
    którego nie mogę żadnym sposobem odblokować.
  • Poziom 19  
    Zadam głupie pytanie, a czy ty nie masz przypadkiem simlocka na tym modemie?
  • Warunkowo odblokowany
    Nie, poza tym próbowałem się połączyć na wielu różnych modemach.

----------------------------------------------------------------------------

W końcu po wielu próbach udało mi się połączyć i w sumie to sam nie wiem co dokładnie odblokowało połączenie. Być może jak byłem w punkcie plusa to pracownik podłączył moją kartę do telefonu i zrobił połączenie. Po jakimś czasie dostałem SMSa którego nie mogłem odczytać na moim starym telefonie.
    Od tego czasu za każdym razem muszę wpisywać hasła przy połączeniu co jest nieco uciążliwe ale przynajmnie działa mi internet.
    Keyreg ... - hasło roota
    hasło do sieci plus - plus