Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy komputer mało wydajny.

19 Mar 2017 11:05 921 11
  • Poziom 5  
    Witam.
    Doszedł do mnie komputer składany na stronie morele.
    Tutaj jego specyfikacje:
    Dysk Toshiba P300 Performance 1TB
    Płyta główna MSI H110M PRO-VD
    Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 8GB, 2400MHz
    Karta graficzna MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB
    Procesor Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB

I mam z nim taki problem (albo i nie, sam nie wiem :P ) czy to on czy win10
    1: Wcześniej miałem komputer o wartości może 1000zł i win7 komputer uruchamiał się bardzo szybko mogłem od razu korzystać (na nowym kompie o wartości 3500 +/- system startuje bardzo długo pierwsze się włącza jak już się włączy to żeby odpalić przeglądarkę, gry muszę czekać kolejne 5min bo tak to długo się ładuje, przycina - jedyne uruchamiające się programy na starcie to te od sterowników i antywirus. Tak samo gry się długo uruchamiają czasami jakieś ścinki.)

2: Nwm Nie wiem, czy tak powinno być czy nie, ale po 20 minutach gry w cs:go karta graficzna była bardzo gorąca, ale pomimo tego w programie HWmonitor pokazywało, że ma 50-55 (obudowę mam przewiewną SilentiumPC Aquarius X70W (1 wiatrak wentylator z tyłu, 2 z przodu, 2 na karcie graficznej i 1 na procku procesorze moc ustawione na największą).

I jeszcze jedno, czy te ścinki itp mogą być przyczyną tego, że korzystam z dużego telewizora, który zakosiłem z salonu? :P Bo nowy monitor kupuję za ok. miesiąc ( na stary nie ma wejścia w karcie graficznej.)
  • Poziom 43  
    grol112 napisał:

Już z systemem, czy go instalowałeś sam ?
    Sterowniki wszystkie są wgrane prawidłowo ?
    Wrzuć SMART dysku z Crystal disk info.
    Wrzuć screen z HWiNFO. uruchom ten program, następnie jakąś grę i po 15 minutach wykonaj zrzut ekranu z tego programu i prześlij na forum.
  • Poziom 5  
    kokapetyl napisał:
    grol112 napisał:

Już z systemem, czy go instalowałeś sam ?
    Sterowniki wszystkie są wgrane prawidłowo ?
    Wrzuć SMART dysku z Crystal disk info.
    Wrzuć screen z HWiNFO. uruchom ten program, następnie jakąś grę i po 15 minutach wykonaj zrzut ekranu z tego programu i prześlij na forum.

System sam instalowałem, sterowniki jedyne jakie wgrywałem to do karty graficznej bo były na płytce, reszta przy włączeniu kompa pisało, że się instalują :P SMART dysku i SS HWiNFO postaram się wrzucić wieczór lub w nocy, będę musiał TV zakosić :P
  • Poziom 43  
    grol112 napisał:
    sterowniki jedyne jakie wgrywałem to do karty graficznej

Pierwszy sterownik jaki trzeba wgrać, to od płyty głównej (chipset) i dalej następne.
    No i czekamy na pozostałe wyniki.
  • Poziom 5  
    kokapetyl napisał:
    grol112 napisał:
    sterowniki jedyne jakie wgrywałem to do karty graficznej

Pierwszy sterownik jaki trzeba wgrać, to od płyty głównej (chipset) i dalej następne.
    No i czekamy na pozostałe wyniki.

To myślałem, że jak się przez godzinę jakieś sterowniki zainstalowały to same i wszystkie.
    Więc jakim cudem bez sterowników wszystko działało i grałem :P
  • Poziom 5  
    A więc zakupiłem już przejściówkę do monitora na czas póki nie kupie nowego, zgodnie z poradą zaktualizowałem wszystkie sterowniki poprzez windowsa jak i programy przeznaczone do tego i niestety po zresetowaniu komputera minuta uruchamiania się komputera, następnie 2 minuty oczekiwania z napisem "zapraszamy" i 5+ minut, aż komputer się otrząśnie i będzie można przeglądać strony itp... Nie wiem co jeszcze mogę zrobić ale proszę o szybką pomoc, ponieważ w razie czego mam parę dni od zakupu na zwrot bez przyczyny z tego co mi wiadomo. :>
  • Poziom 42  
    grol112 napisał:
    Nie wiem co jeszcze mogę zrobić

Poproszę o screeny z CPU-z z zakładek: mainboard, CPU, memory i SPD dla każdego modułu pamięci RAM.
    Przydał by się screen ze S.M.A.R.T. dysku ponadto można wykonać test pamięci np programem memtest.
  • Poziom 5  
    Jak dla mnie to jest śmieszne jak ten komputer działa... Podaję screeny.
    Mainboard:

CPU

Memory

SPD

SMART
  • Poziom 5  
    Dra98 napisał:
    Procesor i pamięć wydają się być OK. Poproszę jeszcze o S.M.A.R.T. z programu Hard Disk Sentinel, SMART Vision lub Crystal Disk Info by wykluczyć problem z dyskiem twardym.
    Można jeszcze sprawdzić programem proces explorer być może coś nadmiernie obciąża sprzęt - https://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/processexplorer

Podaję screena z dysku ten proces explorer - mam zrobić screeny Nowy komputer mało wydajny. wszystkich tych programów z początku?

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

Odinstalowałem Antyvirus Norton, który bym razem ze sterownikami do karty graficznej na płytce, zainstalowałem Avasta komputer włącza się 10x szybciej ale jeszcze włączę go dzisiaj kilka razy i napisze.
  • Poziom 42  
    Patrząc na screeny dotyczące sprzętu to CPU, RAM, HDD wydają się być OK.
    Problem może dotyczyć software, np sterowniki, aktualizacje, czy inne programy pożerające zasoby sprzętowe.
  • Poziom 5  
    Dra98 napisał:
    Patrząc na screeny dotyczące sprzętu to CPU, RAM, HDD wydają się być OK.
    Problem może dotyczyć software, np sterowniki, aktualizacje, czy inne programy pożerające zasoby sprzętowe.

Tylko problem w tym, że sterowniki aktualizowałem i za pomocą windowsa jak i programów do tego, a jedyne programy jakie mam to te początkowe - i wyłączyłem je żeby się nie uruchamiały na starcie. Więc jedyne programy jakie mam aktualnie to Avast, Ustawienia kart Radeon, oraz MSI live update, teraz i tak się wszystko dużo szybciej robi i mogę od razu korzystać ze stron itp. Więc ten Norton to za przeproszeniem Gów.., że tyle problemów narobił. Jeszcze napisze jutro rano tak żeby zobaczyć po ponownych uruchomieniach czy jest już dobrze.