Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przypisywanie pinów do obudowy układu-EAGLE

19 Mar 2017 11:21 1086 2
 • Poziom 3  
  Cześć

  Potrzebowałem w Eagle stabilizatora liniowego LM1117-3V3 ale znalazłem go tylko w obudowie TO-220 Horizontal a potrzebuję Vertical.
  No więc dodałem w bibliotece taką obudowę i przypisałem odpowiednie wyprowadzenia do pinów.Ale jak później obserwuję na płytce to zupełnie inaczej te piny są ułożone.Próbowałem różnych kombinacji i nic nie wychodzi.Nawet próbowałem (jest tam taka opcja) przypisać doprowadzenia z innego układu i też nie wychodzi. Ma ktoś pomysł jak to możliwe?

  Dziękuję
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 20  
  Źle przypisałeś wyprowadzenia do pinów. Powinien być w standardowej wersji eagla w katalogu vreg układ LM138TS, jest w TO-220 i pionowo.
 • Poziom 3  
  Na układzie w schemacie mam podpisane GND,OUT,IN.Więc dołączam do tych wyprowadzeń te sygnały.Wówczas na płytce nie mam pod pinem 1-GND,2-OUT,3-IN, tylko tak jak na załączonym obrazku.Tak jakby oznaczenia na schemacie układu GND,itd nijak się miały do nóżek układu.
  Przypisywanie pinów do obudowy układu-EAGLE [/img]

  Przypisywanie pinów do obudowy układu-EAGLE

  A przecież w edytorze elementu jest, że pod padem 1 jest GND, a nie pod padem 3, itd...

  Dodano po 57 [minuty]:

  Mam już odpowiedź na swoje pytanie.
  Gdy kliknąłem na edycję komponentu i aby wyświetliło nazwy pinów to mimo że pin był obok napisu GND to miał oznaczenie IN itd.
  Zmieniłem nazwy pinów i już wszystko gra i buczy