Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat 3F KraftWelle - Agregat podaje za wysokie napięcie

19 Mar 2017 14:50 1341 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Agregat w teorii posiada moc Pn = 7,2kW. Bez obciążenia napięcie międzyfazowe wynosi ok. 490V! Przy pracy z silnikiem 3F 2,2kW napięcie jest zbliżone do 400V. Byłem pewien, że wymiana AVR-u pomoże, ale po wymianie na nowy problem pozostał. Dodam, że AVR posiada dwie kostki na cztery i dwa piny oraz dwa przewody na szczotki. Gdy zmieniam prędkość obrotową silnika również zmienia się napięcie na wyjściu. Co może być przyczyną braku regulacji napięcia?
  • Poziom 14  
    Nie znam zasady działania AVR w twoim agregacie ale w moim agregacie po remoncie musiałem dokonać regulacji mechanicznej sterowania przepustnicy(znany też jako ogranicznik prędkości) by zasilanie było zgodne z zapotrzebowaniem.
  • Poziom 10  
    Prędkość obrotowa jest prawidłowa. Ma ona bezpośredni wpływ na częstotliwość prądu, którą mierzyłem i wynosi ok 50Hz.
  • Poziom 35  
    Kolego zmierz napięcie (stałe) jakie daje AVR na szczotki wirnika. W przypadku, gdy AVR będzie miał "wkręt" na śrubokręt, to będzie można mieć wpływ na wielkość napięcia indukowanego przez agregat.