Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32F0Discovery] Stopniowanie PWM przez 6 przełączników typu rocker

Wildstyler 19 Mar 2017 15:54 501 5
 • #1 19 Mar 2017 15:54
  Wildstyler
  Poziom 2  

  Witam,

  Program który chcę stworzyć jest częścią projektu budowy komputera, jednakże z braku obycia w programowaniu zadanie to okazało się trudniejsze niż zakładałem. 'Mój' program stworzyłem przy pomocy paru źródeł oraz dzięki mniej lub bardziej udanej próbie zrumienia jak 'działa' programowanie. Oryginalnie chciałem aby, 6 pinów przy pomocy przełączników (z wbudowaną diodą na 12V) sterowało niebieską diodą przez PWM (z interwałem co 20%), wtedy mógłby się podpiąć pod nóżkę na płytce dzięki czemu otrzymam wyprowadzenie na wiatrak. Ale, idąc do sedna tematu - gotowy kod wydaje się działać, jednak nie mogę sterować nim poprzez załączanie (a raczej symulację załączenia) przełączników. Jest to o tyle dla mnie dziwna sprawa, że gdy daję napięcie z płytki (czy to 5V, 3V czy nawet GND) na pin który ma podpisane PWM nic się nie dzieje, pomimo podania 'pozwolenia' (a dokładniej GPIO_ReadInputDataBit(PushButton_GPIO, PushButton_Pin_10)).

  I tutaj moje pytanie - gdzie szukać błędu?

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

 • #3 20 Mar 2017 11:47
  Wildstyler
  Poziom 2  

  Przyznaje może trochę za bardzo uogólniłem co chcę, po prostu nie lubię marnować czyjegoś czasu.

  Chcę ustawić 6 stopni PWM dla tego: [STM32F0Discovery] Stopniowanie PWM przez 6 przełączników typu rocker

  Musi być PWM bo napięciem tego nie wysteruje. Jakiś tam program zlepiłem, chciałem użyć timerów ale przedtem spróbowałem czy na tym co mam chociaż to działa . I nic, zero reakcji. Nie ważne co podam na nóżkę którą mam podpisaną pod przełącznik nic się nie dzieje. Teraz nawet zwątpiłem czy mogę pod tą płytkę w ogóle jakieś przełączniki podpiąć.

 • #5 20 Mar 2017 13:22
  Wildstyler
  Poziom 2  

  Znaczy się prędkość to sobie dostosuję (podepne się pod płytę główna i pod wyjście z ilością obrotów na wtyczce od wentylatora; odczytam wartość i korekta). Narazie mój największy problem jest z 'niedziałającym' GPIO, nie mam pojęcia czemu na pinie 10 po podaniu napięcia nic się nie dzieje. A wiatrak powinien zwolnić, bo w debugerze coIDE działa.

 • #6 20 Mar 2017 14:34
  Freddie Chopin
  Specjalista - Mikrokontrolery

  Wildstyler napisał:
  Narazie mój największy problem jest z 'niedziałającym' GPIO, nie mam pojęcia czemu na pinie 10 po podaniu napięcia nic się nie dzieje.

  Zastanów się więc w którym miejscu kodu włączyłeś taktowanie portu do którego masz podpięte te wejścia.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME