Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ursus c-360 - bardzo cieżko chodzi tylna prawa zwolnica

widmo25 19 Mar 2017 20:27 3687 7
 • #1
  widmo25
  Level 10  
  Witam wszystkich
  Po wymianie wałka atakującego z kołem,łożysk kosza koła talerzowego i nitów koła talerzowego problem z obracaniem prawej zwolnicy.Na sucho atak obraca się lekko po założeniu lewej zwolnicy tez obraca się lekko ,natomiast po założeniu prawej aby ja obrócić trzeba do tego użyć bardzo dużo siły.Blokada to nie jest bo na próbę założyłem raz zwolnice bez blokady bez zmian.Zwolnica po zdjęciu jej z mostu chodzi trochę ciężej od lewej ale obraca się bez oporów.Dodam ze tak rozebrałem jeszcze raz aby się upewnić ale nie znalazłem tam problemu a zakładanie i zdejmowanie zwolnic mogę już robić na czas.Ma ktoś może pomysł co może trzymać ta prawa zwolnice po założeniu na most. Wszystkie te operacje były wykonane bez zalania oleju i również po remoncie górnej części skrzyni ale to chyba nie problem.
 • #3
  widmo25
  Level 10  
  Lewa zwolnica lekko się kreci a prawa bardzo opornie na szpilki zakładałem długa rurę aby coś ruszyć ,nawet miałem zdjęta lewa zwolnice sytuacja bez zmian kręcąc natomiast atakiem kreci sie tylko lewa zwolnica bo ma lżej natomiast po załączeniu blokady pracują obie zwolnice ale z bardzo dużym oporem aż odbija montażówką jak kręcę atakiem.Miałem założone tez już bez taśm i blokady.Atak bez zwolnic obraca się lekko zwolnice wyjęte same tez sie bez większych oporów obracają.Olejem jeszcze nie jest zalany.Nie wiem moęe ten typ tak ma pierwszy raz rozbierałem most
 • #4
  Harley883
  Level 14  
  Jak masz założoną tą zwolnice na moście która ciężko chodzi ,odkręć dekiel
  górny i zobacz czy będzie lekko chodziła.
 • #5
  widmo25
  Level 10  
  prawdę mówiąc nie wiem o który dekiel chodzi bo zwolnica ma dwa dekle od łożysk i dolna pokrywę od koła
 • #6
  Harley883
  Level 14  
  Dekiel na końcu półośki która wchodzi w tylny most. Tak samo miałem ,nie mogłem obrócić kołem.Dwa razy niepotrzebnie zwalałem zwolnice,okazało się że po odkręceniu tego dekla problem znikał.A problem był w łożysku półosi ,ale to więcej pisania pierw sprawdz czy będzie poprawa.
 • #7
  widmo25
  Level 10  
  Miałem zdjęty nie było różnicy okaże się w sobotę jak wyjadę z warsztatu i przejadę się kawałek czy się rozleci coś czy ułoży :)
 • #8
  sewo.k
  Level 26  
  Na półosi są łożyska kółkowe mogą być ściśnięte przez pokrywkę i one stawiają opór. Ale to da się sprawdzić ruszając delikatnie półosią tyle ile jest luzu międzyzębnego. Jeśli chodzi lekko to nie ona.
  Wtedy możliwe że masz za mocno skręcone łożyska stożkowe na wale koła. Popuść i zobaczysz co się stanie.