Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kierunku kształcenia, technik informatyk czy technik teleinformatyk?

kkryzys00 19 Mar 2017 20:35 1506 5
 • #1
  kkryzys00
  Level 2  
  Witam!
  Stoję przed życiowym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Z racji, iż od dziecka interesowałem się komputerami i ogólnie sprawami związanymi z informatyką, od kilku lat (już od podstawówki) obrałem sobie, że pójdę do technikum (techniczno-elektroniczne). Myślę, że raczej będę robił to co lubię, a nauka będzie mi sprawiała przyjemność.

  Jednak nie jestem pewien co do wyboru konkretnego kierunku: technik informatyk, czy technik teleinformatyk? Wyczytałem już tyle, że informatyk zajmuje się bardziej programowaniem, grafiką, a teleinformatyk siecią. Czy byłby ktoś w stanie wyjaśnić w miarę szczegółowo, czym konkretnie różnią się te dwa kierunki? Na który lepiej iść, który mi się w przyszłości "opłaci"? A jak wygląda sprawa z technikiem informatykiem w klasie mundurowej?

  Dodam, że jestem raczej humanistą, i nauki ścisłe niezbyt mi podchodzą. O ile z języka polskiego, angielskiego, wosu czy historii mam 5/6, o tyle z matematyki, fizyki czy chemii mam 3/4. Podejrzewam, że pewnie się to odbije w nauce w technikum, tylko jak bardzo?

  Jeżeli chodzi o to co umiem teraz, to z rozkręcaniem, skręcaniem komputerów i laptopów i ich podstawowym serwisem nie mam problemu. Potrafię coś tam wylutować, wlutować. Lubię grafikę i wideo, uczyłem się obsługi i wykorzystywania programów z pakietu Adobe. Uczyłem się języka C++, potrafię napisać jakiś prosty program. Poznałem także C, gdy próbowałem swoich sił w programowaniu mikrokontrolerów AVR. To takie przykłady na szybko.

  Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś by coś doradził w tej kwestii.

  Pozdrawiam.
 • #2
  4emtec
  Level 9  
  gdzie sie tego wszystkiego nauczyles w gimnazjum?
 • #3
  kkryzys00
  Level 2  
  Nie uczyłem się tego w gimnazjum, uczyłem się tego samodzielnie w domu.
 • #4
  BoostBassLove
  Level 8  
  Moim zdaniem technik informatyk mniej roboty więcej zarobku :D ale z drugiej strony masę ludzi teraz idzie na ten kierunek dlatego ja wybrałem elektronikę :D

  Dodano po 2 [minuty]:

  A co do Matematyki Fizyki Chemii to tymi 2 ostatnimi bym się nie przejmował bo fizyka elektroniki ma bardzo mało a jak już to ogólnej natomiast matematyka będzie ci potrzebna :D
 • #5
  4emtec
  Level 9  
  kkryzys00 wrote:
  Nie uczyłem się tego w gimnazjum, uczyłem się tego samodzielnie w domu.


  z skad? z ksiazek jak tak to jakich?
 • #6
  kkryzys00
  Level 2  
  Większość praktycznie z internetu. Po prostu interesowało mnie to, więc brnąłem wgłąb i oglądałem dalej, stąd ta wiedza. C++ uczyłem się z poradników pana Mirosława Zelenta, a C z książki "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania" (+ to co na płycie) pana Mirosława Kardaśa. Chociaż C to tylko początek przeczytałem, więc to tak tylko na marginesie.