Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kierunku kształcenia, technik informatyk czy technik teleinformatyk?

kkryzys00 19 Mar 2017 20:35 1401 5
    kkryzys00
    Level 2  
    Witam!
    Stoję przed życiowym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Z racji, iż od dziecka interesowałem się komputerami i ogólnie sprawami związanymi z informatyką, od kilku lat (już od podstawówki) obrałem sobie, że pójdę do technikum (techniczno-elektroniczne). Myślę, że raczej będę robił to co lubię, a nauka będzie mi sprawiała przyjemność.

Jednak nie jestem pewien co do wyboru konkretnego kierunku: technik informatyk, czy technik teleinformatyk? Wyczytałem już tyle, że informatyk zajmuje się bardziej programowaniem, grafiką, a teleinformatyk siecią. Czy byłby ktoś w stanie wyjaśnić w miarę szczegółowo, czym konkretnie różnią się te dwa kierunki? Na który lepiej iść, który mi się w przyszłości "opłaci"? A jak wygląda sprawa z technikiem informatykiem w klasie mundurowej?

Dodam, że jestem raczej humanistą, i nauki ścisłe niezbyt mi podchodzą. O ile z języka polskiego, angielskiego, wosu czy historii mam 5/6, o tyle z matematyki, fizyki czy chemii mam 3/4. Podejrzewam, że pewnie się to odbije w nauce w technikum, tylko jak bardzo?

Jeżeli chodzi o to co umiem teraz, to z rozkręcaniem, skręcaniem komputerów i laptopów i ich podstawowym serwisem nie mam problemu. Potrafię coś tam wylutować, wlutować. Lubię grafikę i wideo, uczyłem się obsługi i wykorzystywania programów z pakietu Adobe. Uczyłem się języka C++, potrafię napisać jakiś prosty program. Poznałem także C, gdy próbowałem swoich sił w programowaniu mikrokontrolerów AVR. To takie przykłady na szybko.

Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś by coś doradził w tej kwestii.

Pozdrawiam.
    4emtec
    Level 9  
    gdzie sie tego wszystkiego nauczyles w gimnazjum?
    kkryzys00
    Level 2  
    Nie uczyłem się tego w gimnazjum, uczyłem się tego samodzielnie w domu.
    BoostBassLove
    Level 7  
    Moim zdaniem technik informatyk mniej roboty więcej zarobku :D ale z drugiej strony masę ludzi teraz idzie na ten kierunek dlatego ja wybrałem elektronikę :D

Dodano po 2 [minuty]:

A co do Matematyki Fizyki Chemii to tymi 2 ostatnimi bym się nie przejmował bo fizyka elektroniki ma bardzo mało a jak już to ogólnej natomiast matematyka będzie ci potrzebna :D
    4emtec
    Level 9  
    kkryzys00 wrote:
    Nie uczyłem się tego w gimnazjum, uczyłem się tego samodzielnie w domu.

z skad? z ksiazek jak tak to jakich?
    kkryzys00
    Level 2  
    Większość praktycznie z internetu. Po prostu interesowało mnie to, więc brnąłem wgłąb i oglądałem dalej, stąd ta wiedza. C++ uczyłem się z poradników pana Mirosława Zelenta, a C z książki "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania" (+ to co na płycie) pana Mirosława Kardaśa. Chociaż C to tylko początek przeczytałem, więc to tak tylko na marginesie.