Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie bramy automatycznej BOLTON

19 Mar 2017 20:56 672 3
  • Poziom 2  
    Witam,

niedawno zakupilem nowa brame automatyczna firmy BOLTON, w sklepie Leroy Merlin. Podlaczylem tak jak na instrukcji i nie dziala : (
    swieci sie stale swiatelko on/off ora PROGRAM. Gdy wciskam pilot zaczyna sie swiecic AWARIA ale nie moge skonczyc programowac pilota bo nie mryga kontrolka PROG jak w instrukcji. Automaty do bramy nie wykazuja zadnego ruchu/dzwieku. Dziwne jest rowniez ze oba kable z automatow (niebieski i brazowy) maja w sobie faze... nie ma kabla neutralnego.... Wiec podlaczylem jedno skrzydlo do glownej skrzynki, drugie skszydlo rowniez, nastepnie doprowadzilem zasilanie do skrzynky 230V. Nie wiem co moglem zrobic nie tak, moze automaty sa uszkodzone. Bylbym wdzieczy za rade. Dziekuje. Zostawiam link do instrukcji

http://www.polargos.pl/sites/default/files/po...krzydlowej_easy_way_instrukcja_montazu_pl.pdf
  • Pomocny dla użytkowników
    kajo92 napisał:
    Dziwne jest rowniez ze oba kable z automatow (niebieski i brazowy) maja w sobie faze... nie ma kabla neutralnego....

Napęd według załączonej instrukcji jest na napięcie 24V DC. Nie sprawdzasz tam zatem fazy, bo to tylko wprowadza cię w błąd.
    Uporaj się z zaprogramowaniem pilotów. Muszą świecić dwie kontrolki ON/OFF i PROG. Następnie rób tak jak poniżej:

Podlaczenie bramy automatycznej BOLTON
  • Poziom 16  
    Witam podłącz tak jak na schemacie pierwsze wykonaj reset centrali opis jest w instrukcji.Ta centrala jest produkcji somfy sgs montowałem ją klientowi rok temu i jedyne co mogę powiedzieć to szajs zresztą nie jest to tylko moje zdanie mocowanie siłowników blaszką 1.5mm lubi się odkształcić siłownik po pół roku zaczął balansować (skrzywiona śruba)nie wspomnę o wysprzęglaniu bramy podczas braku prądu (powodzenia) .
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Bolton???
    Czyżby po bardzo wielu problemach i reklamacjach Somfy zaczęło się wstydzić swojego bubla?
    Jeżeli masz możliwość, to zwróć to do sklepu z byle powodu... W przypadku tego zestawu nie będziesz bohaterem w swoim domu. A nawet jeśli - to na krótko...