Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta MID 1004 - Wariujący dotyk (kompatybilność części)

RAFI462 19 Mar 2017 23:11 846 5
  • #1 19 Mar 2017 23:11
    RAFI462
    Poziom 10  

Witam. Dostałem ostatnio tablet Manta DuoPower 10,1 (MID 1004). Jednak po włączeniu okazało się ze dotyk sobie klika gdzie chce. Po odłączeniu panelu wszystko wraca do normy (sterowanie mysz + klawiatura). Nie pomogło czyszczenie taśmy, przedmuchanie gniazd sprężonym powietrzem. Wyginanie taśmy także nie przyniosło żadnego efektu. Softu nie zmieniałem ponieważ nie znalazłem a panowie z serwisu Manta na pytanie dlaczego na oficjalnym forum wygasły linki odpowiedzieli tylko że nie udostępniają softu.

Postanowiłem że wymienię panel dotykowy (nie wiem czy to coś pomoże) ale spróbuję. Ostatnio przyglądając się panelom kilku tabletów zauważyłem że do Manty pasują części od OVERMAX i ICOU jednak że jest znaczna różnica w cenie wpadłem na KIANO CORE 10,1 Płyta główna wygląda identycznie czyli kolejny klon. Chciałbym się jednak upewnić czy dotyk z KIANO będzie pasował (możliwe że ktoś już miał taki problem)?

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Mar 2017 23:16
    gradek83
    Poziom 36  

RAFI462 napisał:
    oficjalnym forum wygasły linki

Sprawdź TU

RAFI462 napisał:
    Chciałbym się jednak upewnić czy dotyk z KIANO będzie pasował

Na taśmie od panelu dotykowego zazwyczaj są oznaczenia warto je podać. Pomagają w szukaniu i dobieraniu ewentualnego zamiennika.

Z tego co pamiętam w KIANO CORE 10.1 Dual 3G jest panel YTG-10005-f1 p27378a-llt v1.1

0
  • #3 19 Mar 2017 23:42
    RAFI462
    Poziom 10  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Po FTP manty też szukałem softu niestety nie natknąłem się na ten FW. Jutro go wypróbuję o ile znajdę jakieś recovery lub folder z którego startuje ten tab.

O oznaczeniach zapomniałem(mój błąd):
    - takie coś mam na taśmie łączącej dotyk z płytą

-a takie na taśmie digitizera

0
  • #5 21 Mar 2017 00:00
    RAFI462
    Poziom 10  

Niestety nie zdążyłem pobrać softu, a teraz wywala logowanie do ftp. A kontrolery za bardzo się różnią żeby podmienić. Jeżeli znajdę soft i to nie pomoże chyba zrobię z niego smart tv o ile nie będzie miał problemów z otg jak w przypadku Pentagram Tab 7,6

Jednak udało się pobrać.

1
  • #6 21 Mar 2017 21:42
    RAFI462
    Poziom 10  

Przeinstalowanie softu nic nie zmieniło (niestety). Jutro może potraktuje ten układ topnikiem i hotairem może to coś da. Zauważyłem (albo mi się wydaje) że po dociśnięciu układu do taśmy jak by problem był mniejszy. Nie wiem czy to możliwe żeby układ się rozlutował (digitizer też był już chyba wymieniany - zauważyłem że na taśmie z elektroniką jest 2 stronna taśma)

0