Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon HD7870 - Win 8.1 czarny ekran przed logowaniem + artefakty

revar 20 Mar 2017 01:02 432 7
  • #1 20 Mar 2017 01:02
    revar
    Poziom 5  

Witam.
    Grałem sobie od 3 dni w Cities Skylines kiedy raptem gdzieś 4 godziny temu gra się zawiesiła, na ekranie były kolorowe paski i nic się nie dało zrobić. Ręcznie wyłączyłem i włączyłem komputer i podczas ładowania logo windows i kręcenia się tego kółka przeszło w czarny ekran bez kursora. 1 na 10 resetów i czasem wskakuje okno diagnostyki https://www.winhelp.us/images/windows/troubleshoot/win8.recovery01.jpg (nie znalazłem po polsku).
    Za pierwszym razem w tych opcjach wybrałem kontynuuj do win 8.1 i normalnie weszło na pulpit, programy i przeglądarka chodziły. Spróbowałem włączyć grę i gdzieś po 3 minutach ta sama historia. Ale teraz z kolei mam takie kolorowe małe kwadraty i jakieś deformacje nawet w tym oknie odzyskiwania i opcja kontynuuj do win 8.1 już nie działa, przechodzi w czarny ekran i tyle. Odpaliłem więc tryb awaryjny i tutaj też są takie kwadraty małe i jakieś błędy wizualne. Obecnie tylko na awaryjnym mogę się zalogować.

Wygląda to na kartę graficzną, ale już przy wielu problemach jakie wcześniej miałem ludzie mówili, że na 100% karta się psuła a powody były inne i karta chodziła. Dlatego chciałbym sprawdzić możliwie co się da. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, dzięki z góry,

Win 8.1 x64
    Radeon HD7870
    i5 3450s
    8GB RAM
    Chieftec ctg-500-80p

0 7
  • #2 20 Mar 2017 01:27
    kiss39
    Poziom 31  

Witam

revar napisał:
    Grałem sobie od 3 dni w Cities Skylines kiedy raptem gdzieś 4 godziny temu gra się zawiesiła, na ekranie były kolorowe paski i nic się nie dało zrobić. Ręcznie wyłączyłem i włączyłem komputer

Grać możesz i 30 dni chodzi o to, aby znać i monitorować temperatury Karty graficznej i procesora, bo to te komponenty PC wydzielają najwięcej ciepła w komputerze.
    Programy do monitoringu :
    Procesora CPU
    CPU-z
    Core Temp

Karty graficznej GPU
    MSI Afterburner (najlepszy CPU i GPU) - MSI Afterburner, czyli jak włączyć monitoring podzespołów komputerowych | Poradnik
    FurMark - tylko do sprawdzenia i diagnostyki karty, wentylatorów (obciążenie karty 100%, po wymianie pasty i kontrola wentylatorów)

0
  • #3 20 Mar 2017 01:59
    revar
    Poziom 5  

Dzięki za odp. Programy znam, ale używałem tylko jak miałem z czymś problem ;d Na przyszłość będę profilaktycznie śledził jak mówisz. Obecnie nie mogę się nawet dostać do pulpitu poza awaryjnym.

0
  • #5 20 Mar 2017 08:51
    Kasek21
    Poziom 43  

Karta graficzna uszkodzona.

Dla 100% pewności powinno sprawdzić się kartę na innym komputerze.

0
  • #6 22 Mar 2017 18:21
    revar
    Poziom 5  

Radeon HD7870 - Win 8.1 czarny ekran przed logowaniem + artefakty
    Na screenie chyba nawet widać te zielone artefakty chyba, że ja swoje widzę ;D Odinstalowałem sterowniki i włączył mi się po resecie normalnie bez awaryjnego, ale niestety na zielono dalej od 3 dni. Niestety nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia karty.

0
  • #7 22 Mar 2017 22:05
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Zamieść screena jeszcze raz, w taki sposób by były widoczne wszystkie odczyty.

revar napisał:
    Na screenie chyba nawet widać te zielone artefakty

Ja ich nie widzę.

0
  • #8 22 Mar 2017 22:25
    revar
    Poziom 5  

Ja też nie wszędzie i nie zawsze je wiedzę, zależy jakie tło. Ogólnie wymieniałem wtedy sterowniki, robiłem czysty uninstall i zaintalowałem najnowsze. 3 dni pograłem i właśnie 3 dnia podczas gry i to w trakcie dłuższej sesji bo pod wieczór mi wyskoczyła ta zwiecha (freez) paski i taki dźwięk dziwny przy tym był takie buczenie jakby zbugowane z głośników. Zastanawiam się czy te sterowniki mi nie spieprzyły karty bo coś czytałem o podobnych przypadkach. Nie wiem czemu spadło mi wszystko na karcie do 150.0mhz, wiatraki się kręcą. W biosie artefaktów nie mam dopiero jak na pulpit wchodzi chociaż przy tym recovery/odzyskiwaniu jak mi wyskoczyło po resecie to były.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo