Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] okazyjnie: 27C400 lub 28F400, 29F400 z adapterami do DIP, programator

MES Mariusz 20 Mar 2017 06:59 1611 5
    MES Mariusz
    Level 36  
    Witam.

Szukam taniego dojścia do układów 27C400, 28F400, 29F400, adapterów do DIP, oraz możliwie najtańszego programatora do nich, bądź osoby z dojściem do takiego programatora. Mile widziane podpowiedzi dotyczące modelu programatora, ewentualnych zamienników tych układów. Interesują mnie na chwilę obecną pojedyncze sztuki.
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    11111olo
    Level 42  
    MES Mariusz wrote:
    Szukam taniego dojścia do układów

W jakiej cenie?
    Z chińczykowa są po 1$ takie kości.
    Sensowny programator to jakiś Wellon.
    MES Mariusz
    Level 36  
    W "Chińczykowie" popularne są programatory TL866CS. Je do końca jestem jednak pewien, czy poradzą sobie z kościami typu 27C400 lub 28F400, 29F400. Z atapterami do tych kość chyba coś kiepsko.
    Super_technik
    Level 15  
    Kup epromy i kasowarkę z chińczykowa. Wyjdzie taniej i pewniej.
    MES Mariusz
    Level 36  
    Super_technik wrote:
    Kup epromy i kasowarkę z chińczykowa. Wyjdzie taniej i pewniej.

Tylko, że to nie są typowe, 28 nóżkowe epromy (27C400 są 40 pinowe). Więc i tak nowy programator muszę zakupić (kasowarkę mam). Co do programatora widzę, że na Ali króluje TL866 (lista wspieranych układów). 27C400 tam niestety nie widzę, widzę natomiast układy 28F400. Gorzej z adapterami.
    Super_technik
    Level 15  
    Miałem kilka programatorów i te mocno chińskie są bardzo wolne i problematyczne.
    Najlepiej kup programator z 48 pinową podstawką. Adaptery są bardzo drogi i szkoda na to wydawać pieniądze. Lepiej od razu kupić odpowiedni programator.