Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP LINK TL-WA830RE konfiguracja po zmianie routera

redroses 20 Mar 2017 11:23 816 9
  • #1 20 Mar 2017 11:23
    redroses
    Poziom 6  

Witam, liczę na to, że ktoś zechce posłużyć dobrą radą :)
    Do tej pory posiadałam liveboxa i wzmacniacz sygnału spisywał się świetnie - działało na telefonie i komputerze.
    Jakiś czas temu zmieniliśmy dostawcę internetu i w oczekiwaniu na swiatłowód mamy założony jakiś internet radiowy. Dostaliśmy dokładnie ten router: TP-LINK TL-WR542G
    Niby się zalogowałam do tego rozdzielacza i poustawiałam te wszystkie adresy tak jak robiłam to wówczas, gdy był livebox, korzystałam z instrukcji z internetu). Tym razem jednak nie chce zadziałać, być może źle uzupełniam wszystkie te dane, nie za dobrze wiem, który adres gdzie wpisać. Może ktoś zechce pomóc ? :) Będę bardzo wdzięczna.

0 9
  • #2 20 Mar 2017 11:35
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 29  

redroses napisał:
    Jakiś czas temu zmieniliśmy dostawcę internetu i w oczekiwaniu na swiatłowód mamy założony jakiś internet radiowy.

Może dostawca powinien pomóc, lub wróżka.

Moderowany przez jimasek:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #3 20 Mar 2017 11:37
    redroses
    Poziom 6  

Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    redroses napisał:
    Jakiś czas temu zmieniliśmy dostawcę internetu i w oczekiwaniu na swiatłowód mamy założony jakiś internet radiowy.

Może dostawca powinien pomóc, lub wróżka.

Gdyby dostawca chciał posłużyć radą nie pisałabym na forum. Z jego strony chęci takowej brak.
    A wróżki nie znam, wiec też nie pomoże.
    Dzięki za konkretną odpowiedź.

0
  • #4 20 Mar 2017 12:56
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Połączyłeś się z siecią TP-Linka? Wpisałeś klucz zabezpieczający sieć? Tp-linka podłączony jest do internetu przez port WAN (niebieski)?

0
  • #5 20 Mar 2017 13:10
    redroses
    Poziom 6  

jimasek napisał:
    Połączyłeś się z siecią TP-Linka? Wpisałeś klucz zabezpieczający sieć? Tp-linka podłączony jest do internetu przez port WAN (niebieski)?

Problem w zasadzie jest taki, że uzupełniałam wszystko tak jak w instrukcjach, wpisywałam wszelkie te ustawienia, i wzmacniacz działa - świeci się na nim ta dioda, która informuje o uzyskaniu sygnału (pierwsza z prawej). Internet śmiga i po jakimś czasie przestaje działać, muszę resetować wszystko ponownie i wpisywać raz jeszcze. I nie wiem co może być przyczyną - dodam tylko, że w tym czasie w którym przestaje przesyłać sygnał nie jest wyłączony ani główny router ani ten wzmacniacz sygnału sygnału.

Podłaczony jest przez WAN :)
    A z tp linkiem się łączyłam oczywiście i wszystko wpisywałam tak jak w podanych instrukcjach

0
  • #6 20 Mar 2017 15:20
    jimasek

DHCP Setting na głównym routerze masz jakieś DNS-y dopisane?

0
  • #7 20 Mar 2017 15:57
    redroses
    Poziom 6  

jimasek napisał:
    DHCP Setting na głównym routerze masz jakieś DNS-y dopisane?

Pokombinowałam w ustawieniach tp linka i odpukać od 5 godzin działa i nie zrywa połączenia. A normalnie po jakiejś godzinie trzeba było wszystko ustawiać od początku. Więc może teraz coś zaskoczyło i powpisywałam prawidłowo :)

Jeżeli chodzi o dhcp setting podany jest jakiś smart ip, end ip, addres lease time. Reszta wygląda tak:
    Default Gateway: 0.0.0.0 (optional)
    Default Domain: (optional)
    Primary DNS: 0.0.0.0 (optional)
    Secondary DNS: 0.0.0.0 (optional)

Natomiast w DHCP clients list jest kilka urządzeń, w tym telefon i komouter i 2 inne urządzenia.

0
  • #8 20 Mar 2017 15:59
    jimasek

Cytat:
    Pokombinowałam w ustawieniach tp linka i odpukać od 5 godzin działa i nie zrywa połączenia. A normalnie po jakiejś godzinie trzeba było wszystko ustawiać od początku. Więc może teraz coś zaskoczyło i powpisywałam prawidłowo

Przy takim podejściu że "coś pokombinowałem", znając życie i forumowiczów zaraz wrócisz z tym że nie działa ale trzymajmy kciuki.

redroses napisał:
    Default Gateway: 0.0.0.0 (optional)

Adres IP routera

jimasek napisał:
    Primary DNS: 0.0.0.0 (optional)
    Secondary DNS: 0.0.0.0 (optional)

Adresy DNS dostawcy lub 8.8.8.8 i 8.8.4.4 klikasz save i rebboot routera.

0
  • #9 20 Mar 2017 16:16
    redroses
    Poziom 6  

jimasek napisał:
    Przy takim podejściu że "coś pokombinowałem", znając życie i forumowiczów zaraz wrócisz z tym że nie działa ale trzymajmy kciuki.

redroses napisał:
    Pokombinowałam w ustawieniach tp linka

PokombinowałAm - nie jestem mężczyżną. I raczej nie chodziło mi tutaj o kombinowanie typu tutaj wpiszę to a tam tamto co mi się wydaje, bo w tych kwestiach jestem zupełnie zielona. Miałam na myśli raczej wpisywanie ustawień z różnych poradników w internecie dotyczących tego konkretnie modelu, poradniki te różniły się od siebie i niektóre dane również były inne, ale wszystkie ograniczały się do ustawień w tym rozdzielaczu sygnału.

Jeżeli chodzi o default gateway mam wpisać adres Ip z zakładki: Network - Lan? czy Network Wan? czy moze z dhcp settings adres start ip lub end ip?

I czy wpisanie tych ustawień nie spowoduje tego, że internetu całkowicie "zabraknie"? Bo na wizytę szanownego dostawcy mogłabym czekać nawet i miesiąc, niestety bardzo nieuchwytny człowiek...

0
  • #10 20 Mar 2017 16:20
    jimasek

Oczywiście że adres LAN-owy tam trzeba wpisać bramę internetową.

0