Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch Logixx 6 WLM20440 - awaria sterownika, błąd E23 - jak zresetować?

Marek30903 20 Mar 2017 12:15 9111 1
    Marek30903
    Level 13  
    Witam,
    Pralka Bosch Logixx 6 WLM20440 w trakcie prania przestała działać i wyświetlać cokolwiek. Podobnie jak w temacie :arrow:Link uszkodzeniu uległ zasilacz sterownika, po wymianie LNK304GN, mostka, R71 oraz kondensatorów ożyła jednak na wyświetlaczu pojawił się błąd E23 i migający znaczek "kółko" blokady drzwi który wskazywałby na problem z czujnikiem wody na dnie pralki. Czujnik wody jest suchy i wydaje się być sprawny, próby jego pominięcia nie dały rezultatów (zakładam że jest normalnie zwarty).

Wygląda na to, że albo procesor/program w sterowniku się uszkodził albo w trakcie awarii zapisał się błąd, który należy usunąć za pomocą panelu sterowania odpowiednią kombinacją.

Próbowałem wielokrotnie znana z innych modeli (Bosch Maxx) metodą; pokrętło na 6-stą + wciśnięty przycisk zmiany obrotów i następnie na 7-mą + zwolnienie przycisku jednak nie daje to efektu (Link).

Nie wiem czy w/w metoda jest poprawna dla modelu "Logixx 6" gdyż nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że w ten sposób udało się komuś zlikwidować błędy. W związku z tym mam prośbę o pomoc w ustaleniu odpowiedniej dla tej serii pralek sekwencji koniecznej do resetu błędów. Szczególnie prosiłbym o pomoc kolegę mrhari, który jak widzę dysponuje szeroką wiedzą w tym zakresie.

Pozdrawiam,
    Marek.