Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Logixx 6 WLM20440 - awaria sterownika, błąd E23 - jak zresetować?

20 Mar 2017 12:15 6474 1
 • Poziom 12  
  Witam,
  Pralka Bosch Logixx 6 WLM20440 w trakcie prania przestała działać i wyświetlać cokolwiek. Podobnie jak w temacie :arrow:Link uszkodzeniu uległ zasilacz sterownika, po wymianie LNK304GN, mostka, R71 oraz kondensatorów ożyła jednak na wyświetlaczu pojawił się błąd E23 i migający znaczek "kółko" blokady drzwi który wskazywałby na problem z czujnikiem wody na dnie pralki. Czujnik wody jest suchy i wydaje się być sprawny, próby jego pominięcia nie dały rezultatów (zakładam że jest normalnie zwarty).

  Wygląda na to, że albo procesor/program w sterowniku się uszkodził albo w trakcie awarii zapisał się błąd, który należy usunąć za pomocą panelu sterowania odpowiednią kombinacją.

  Próbowałem wielokrotnie znana z innych modeli (Bosch Maxx) metodą; pokrętło na 6-stą + wciśnięty przycisk zmiany obrotów i następnie na 7-mą + zwolnienie przycisku jednak nie daje to efektu (Link).

  Nie wiem czy w/w metoda jest poprawna dla modelu "Logixx 6" gdyż nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że w ten sposób udało się komuś zlikwidować błędy. W związku z tym mam prośbę o pomoc w ustaleniu odpowiedniej dla tej serii pralek sekwencji koniecznej do resetu błędów. Szczególnie prosiłbym o pomoc kolegę mrhari, który jak widzę dysponuje szeroką wiedzą w tym zakresie.

  Pozdrawiam,
  Marek.