Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 1.3 2011r - Przednie prawe światła

20 Mar 2017 13:43 3327 15
  • Poziom 4  
    Witam forumowicze! Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :) Mam problem w Yarisie, zauważyłem że żarzy sie kontrolka od świateł drogowych i w prawym reflektorze świeci, chyba nie z całą mocą żarnik od tych właśnie świateł - tak było do tej pory.. znajomy mechanik doradził mi żeby dać dodatkową masę. Próbowałem ale nic to nie dawało i nie wiem czy przypadkiem jakiegoś zwarcia nie zrobiłem bo teraz prawe mijania świeci słabiej a długiego nie ma wcale. Gdy włączam drogowe to mijania trochę przygasa. Problem dotyczy tylko prawej strony.Miał ktoś może podobną sytuację? Proszę o pomoc.
  • Poziom 4  
    Bezpiecznik prawego reflektora był spalony - to pewnie przez próbę przyłączenia dodatkowej masy.. Teraz sprawa wygląda następująco: żarzy sie delikatnie kontrolka drogowych tak jak na początku? O co chodzi?
  • Poziom 4  
    Ok zajmę się tym jutro bo nie mam światełka w garażu ;) Dodam jeszcze tylko że po wyłączeniu drogowych kontrolka stopniowo ciemnieje Ale nie znika całkowicie.
  • Poziom 4  
    Okej! Jutro to wszystko sprawdzę i dam znać co i jak. Dzięki za pomoc! :)
  • Poziom 4  
    A więc tak.. dokonałem pomiarów i wygląda to następująco co przedstawiam na zdjęciu ( mam nadzieje że dość czytelnie to wygląda) Toyota Yaris 1.3 2011r - Przednie prawe światła

Zauważyłem też że chyba ktoś wymieniał kostkę żarówki... Czy możliwe jest by odwrotnie podłączone zostały któreś przewody i taki mamy efekt?
    Przyjrzałem się dziś dokładnie światłom i wygląda że:
    Włączone światła mijanie lewy reflektor ok, prawy daje po gałach
    Włączam światła drogowe lewy reflektor ok, prawy ewidentnie światło mijania
    To samo dzieje się przy "mrugnięciu" lewy ok prawy świeci nisko (na ścianie)
  • Poziom 4  
    Czyli zamienić 1 z 2? Patrząc na Twój schemat oczywiście.
  • Poziom 4  
    Część. Dziś zamieniłam konektory i wszystko wydaje się być dobrze. Po zamianie konektorow wziąłem miernik i sprawdziłem napięcia:
    1. Właczone światła mijania - zestyk wspólny + zestyk mijania = coś koło 10v
    Zestyk wspólny plus drogowy = coś koło 2v
    2. Włączone światła drogowe - zestyk wspólny + mijania = coś koło 5v
    Zestyk wspólny + drogowe ok 10v
    Skąd takie wyniki, tak powinno być?
    I ogólnie wydaje mi się ze prawe mijania troskę gorzej świeci ale może mi się właśnie wydaje.
  • Poziom 4  
    Gdy mierzę napięcia z kostki to pokazuje po ok 12 v. czyli jest ok. A gdy włożę żarówkę w kostkę i miernikiem dotykam (od tyłu) do konektorów to wychodzą mi takie wyniki jak w poście wyżej (Może nie powinno się tak mierzyć??? ). Światła świecą tak jak powinny. Nie wiem tylko czy muszę się martwić, że coś jeszcze nie jest jak być powinno? :/
  • Poziom 4  
    Okej w takim razie temat uważam za zakończony!
    Oficjalna przyczyna źle świecącego światła prawego to podmienione konektory :/
    Dzięki Ci kolego za cierpliwość i pomoc do samego końca! :) Pozdrawiam