Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przeka幡iki
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Skoda Fabia 1.9 SDi - nie zapala na ciep這

20 Mar 2017 14:35 3024 10
  • Poziom 2  
    Cze嗆,

Mam problem z moim silnikiem gdy jest ciep造. M鎩 SDi odpala nawet w najwi瘯sze mrozy bez problemu lecz po przejechaniu kilkunastu kilometr闚 i zgaszeniu auta nie chce zapali. Wtedy musz czeka kilka godzin na ponowne uruchomienie i tak za ka盥ym razem.
    Na zdj璚iu pokazuje jakie kontrolki pal si na tablicy. Dodam 瞠 dioda 鈍iec nie 鈍ieci gdy silnik jest zimny.
    Wrzucam te film jak wygl康a zapalanie przy ciep造m silniku.
    Podczas gdy w陰cz zap這n s造cha charakterystyczny klikot. Jego 廝鏚這 znajduje si z lewej strony silnika.

Link

Teraz opisz podj皻e przeze mnie 鈔odki. Najpierw poradzono mi 瞠 mam problem z wtryskami i kazano u篡wa takiego preparatu do diesla, kt鏎y czy軼i wtryski. Spr鏏owa貫m, kupi貫m i la貫m p馧 butelki na bak. Przejecha貫m tak 6 zbiornik闚 bez najmniejszych problem闚. Gdy tylko przesta貫m wlewa od razu mia貫m ten sam problem co na pocz徠ku, ponowi貫m ta sam pr鏏 tylko tym razem bez efekt闚.

- Podpina貫m auto pod OBD2 no i oczywi軼ie zero b喚d闚 tylko nie dzia豉j帷y poprawnie czujnik temperatury cieczy wariowa( nie dzia豉 od 4 lat)
    -Wymieni貫m nawet s造nny przeka幡ik n109 i dalej to samo.

Jakie sugestie?
  • Relpol przeka幡iki
  • Poziom 21  
    kevine napisa:
    tylko nie dzia豉j帷y poprawnie czujnik temperatury cieczy wariowa( nie dzia豉 od 4 lat)

No i tym ja bym si zaj掖 najpierw.
    Je郵i masz mo磧iwo嗆 sprawd czy sterownik widzi obroty podczas kr璚enia na ciep這.
  • Relpol przeka幡iki
  • Poziom 2  
    OBD2 nawet nie chce si po陰czy je郵i jest ciep造 silnik i 鈍iec si kontrolki od 鈍iec. By造 te inne komputerki podpinane i ka盥y mia ten sam problem z po陰czeniem.
    A co do czujnika to jak wida na filmie w tamtym momencie chcia dzia豉. Pami皻am jak jecha貫m z podpi皻ym komputerkiem to pokazywa raz normalnie 瞠 74 st. C raz 24 a czasami wariowa i pokazywa -14 st C
  • Poziom 16  
    Brak po陰czenia mo瞠 oznacza problemy z zasilaniem sterownika , sprawd czy dochodzi do niego zasilanie i masa.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jak nie b璠zie chcia zapali po陰cz przewodem elektrozaw鏎 na pompie bezpo鈔ednio z "+" akumulatora i zobacz czy odpali. A poza tym czujnik temperatury najprawdopodobniej do wymiany. Mo瞠sz te zobaczy jak wygl康a wewn徠rz ta okr庵豉 kostka elektryczna po lewej stronie silnika.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdza貫 gniazdo n109 i bezpieczniki?
  • Poziom 2  
    krzysiek7700 napisa:
    Sprawdza貫 gniazdo n109 i bezpieczniki?

Bezpieczniki ok, gniazdo te wydaje si w porz康ku, przeka幡ik doci郾iety. Zapomnia貫m te dopisa 瞠 wymieni貫m przeka幡ik 103.

krzysiek7700 napisa:
    Jak nie b璠zie chcia zapali po陰cz przewodem elektrozaw鏎 na pompie bezpo鈔ednio z "+" akumulatora i zobacz czy odpali.

Wystarczy taki przew鏚 od klem闚? Po prostu z豉pa ten element jak na zdj璚iu poni瞠j opisany jako elektrozaw鏎?

krzysiek7700 napisa:
    A poza tym czujnik temperatury najprawdopodobniej do wymiany.

Wiem 瞠 do wymiany, ale czy to jaki problem? Ma to jaki zwi您ek z tym co si ostatnio wyprawia z tym autem? Zrobi貫m z niedzia豉j帷ym ponad 90k km.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Czujnik powinien by sprawny bo przek豉muje ecu.(sterownik silnika).
    Tak to chodzi o ten elektrozaw鏎. Mo瞠 by kabelek z krokodylkiem. Zapnij na t 鈔ubk od elektrozaworu i do plusa akumulatora a nast瘼nie uruchom silnik. Jak zapali to b璠ziemy wiedzieli czego szuka Aby zgasi silnik b璠ziesz musia odpi望 ten kabel od akumulatora.

Dodano po 4 [minuty]:

Kabelek nie musi by gruby wystarczy taki jak przy elektrozaworze.
  • Poziom 2  
    krzysiek7700 napisa:
    Zapnij na t 鈔ubk od elektrozaworu i do plusa akumulatora a nast瘼nie uruchom silnik. Jak zapali to b璠ziemy wiedzieli czego szuka

Zapala bez problemu jak si podpi掖em kablem pomi璠zy "+" na akumulatorze i elektrozaworem ale gas normalnie z kluczyka jak co. To co dalej mam sprawdzi, ewentualnie zrobi?
  • Poziom 12  
    Posprawdzaj czy na przeka幡ik 109 dochodzi "+" i " - " . Minus z eku plus z bezpiecznika. Ale zacznij od sprawdzenia tej du瞠j okr庵貫j kostki przy silniku. Mo瞠 czujnik temperatury te si naprawi jak j rozepniesz i popryskasz np. WD40 lub jakim podobnym specyfikiem.

Dodano po 15 [godziny] 14 [minuty]:

Mo瞠 si przyda
  • Poziom 1  
    Witam i czy udalo sie panu uporac z ciezkim odpalaniem ? U mnie wyglada to podobnie tylko ze mam problem gdy przyjda wiosenne cieplejsze poranki ,latem i zima jest ok.
  • Poziom 11  
    Silnik SDI to prosty i niezawodny motor. Dobrze traktowany jest niezniszczalny. Pow鏚 mo瞠 by 鄉ieszny i prozaiczny. Sprawd uszczelnienie takiego plastikowego tr鎩nitka w filtrze paliwa. Zdaje si, 瞠 to jest zasilanie i przelew paliwa. Jest tam taki malutki oring i on jest cz瘰to winowajc takich niedomaga. Mia貫m taki problem i to w豉郾ie by這 przyczyn. Koszt naprawy 40 groszy. Rado嗆 z naprawy bezcenna.