Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pompa głębinowa włącza się za często

robertododo 09 Mar 2018 23:15 11013 32
Ochrona Domu
    robertododo
    Level 13  
    Nie ma tam żadnej regulacji ciśnienia jak również układu czasowego. Ten opis dotyczy nowego typu, czyli ulepszonego już układu PC 15 /BRIO/. Link do niego http://pompysanok.pl/opis/3018432/sterownik-p...5-brio-do-pomp-do-hydroforow.html#description.
    Ja mam stary sterownik bez w/w funkcji i nie mam możliwości regulacji ciśnienia. Opisałem to wyżej i pokazałem zdjęcia. Układ oparty jest o licznik cyfrowy.
  • Ochrona Domu
    mczapski
    Level 39  
    Trochę nie widzę sensu ciągnięcia dyskusji bez możliwości wizji lokalnej. Nie upieram się, że co do szczegółów działania sterownika bowiem zacytowałem informację. Nie zmienia to jednak faktu, że zapewnione są warunki wyjściowe dla pracy systemu hydroforowego. Instalacja ma posiadać odpowiednie ciśnienie i wydajność a także reagować na wstrzymanie odbioru wody . I jak pojmuję tak się zachowuje. A że wykorzystano do tego akurat taki układ to szczegół. Jakoś trzeba ustalić warunki przepływu w czasie. Nie jest wykluczone (niestety nie wiem tego a BRIO widziałem przez kilka minut), że znajdziesz też element kontroli ciśnienia tyle, że dyskretny i różny od znanych presostatów. Zmierzam do tego, że tak to wymyślono i można albo zaakceptować albo wymienić układ regulacyjny. W mojej ocenie istotnie sterownik bardziej nadaje się do instalacji typu zraszacze lub nawodnienia plantacji, ale są ludzie którzy uważają, że do instalacji domowej też jest odpowiedni. Nie każdy rozmyśla jak często włącza się pompa a samej pompie to raczej nie przeszkadza. Nawet czytałem twierdzenia, że taki układ sprzyja oszczędności energii co mi nie pasuje.
    robertododo
    Level 13  
    Faktem jest, że nie ma sensu nadal prowadzić bezowocnej dyskusji, zwłaszcza, że nawiązałem kontakt z poprzednim właścicielem domu, który kupiłem i poinformował mnie on, że ta pompa i ten sterownik zawsze tak działały. Na każde odkręcenie zaworu, od razu się włączała, więc nie działa ten sterownik tak jak tradycyjny hydrofor. Dziękuję wszystkim za pomoc i temat zamykam.