Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW caddy II diesel. - Po wyłącz. zapłonu kasuje przebieg dzienny,godzinę,......

zwirzyk 20 Mar 2017 17:27 474 4
  • #1 20 Mar 2017 17:27
    zwirzyk
    Poziom 10  

Witam,Już poprzednio pisałem o usterce, ale nie miałem dokładnego rozeznania. Obecnie wiem, że po wyłączeniu zapłonu, nie za każdym razem kasowany jest do 0 przebieg dzienny, i zegar czasowy,oraz wskazówka poziomu paliwa po opadnięciu do zera, wraca do poprzedniego poziomu i tam pozostaje. Dodatkowo zauważyłem,że sygnał od włączonych świateł, lub kierunkowskazu po wyłączeniu zapłonu wcześniej brzęczał do momentu wyłączenia któregoś z odbiorników, a teraz po ok. 3-4 sek. się wyłącza. Nie dzieje się tak za każdorazowym wyłączeniem zapłonu. niejednokrotnie kasuje się zegar, a licznik pozostaje ale przy następnym wyłączeniu wszystko się kasuje. Dodatkowo wyświetlacz na desce rozdzielczej nie świcie się pełnym światłem tylko jest przygaszony . Poprzednio przy otwarciu drzwi godzina i przebiegi były podświetlone.
    Jeżeli ktoś biegły w elektronice samochodowej potrafi coś z mego wyjaśnienia wydedukować i wskaże przypuszczalne rozwiązanie, będę wdzięczny. Co prawda nie przeszkadza ta usterka w eksploatacji, ale jest pewnego rodzaju dyskomfort jak godzina i dzienny przebieg szczególnie przy dłuższych jazdach są kasowane. Pozdrawiam

0 4
  • #2 20 Mar 2017 22:26
    ociz
    Moderator Samochody

Prawdopodobnie po prostu przepalony bezpiecznik od stałego zasilania zegarów, chcesz wiedzieć który to podaj dokładne dane auta.. Do sprawdzenia pozostaje jedynie przyczyna.

0
  • #3 21 Mar 2017 08:04
    zwirzyk
    Poziom 10  

Witam. Dziękuję za podpowiedź. Czy jest to możliwe aby przy uszkodzonym bezpieczniku opisana usterka występowała okazjonalnie ? to znaczy przygasał wyświetlacz,kasował się dzienny przebieg i wskazania zegara? to nie dzieje się za każdym razem przy wyłączeniu zapłonu. Przy wielu przypadkach kasowane jest wszystko, ale są przypadki, że kasowany jest tylko przebieg dzienny natomiast podświetlenie pola tych wskaźników następuje dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Ale gdyby to miało być związane z bezpiecznikiem, podaję informację dot . auta : WV caddy rok prod .2004(II model obowiązujący chyba do dziś ) Tdi ,1,9 ,moc siln. 77 kW. Gdyby było oprócz tego coś potrzeba proszę dopytać. Pozdrawiam.

0
  • #4 21 Mar 2017 08:26
    ociz
    Moderator Samochody

zwirzyk napisał:
    Tdi ,1,9 ,moc siln. 77 kW

Czyli to jest z tych od 2003r w górę. Więc nie MKII a MKIII, typ 2K. Już nie Polo a Golf/Touran.
    Bezpiecznik to nr 17 w skrzynce pod maską.

0
  • #5 05 Kwi 2017 07:28
    zwirzyk
    Poziom 10  

Pomimo długiego terminu zalegania tematu na forum nie otrzymałem podpowiedzi, za pomocą której mógł bym rozwiązać temat. Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów