Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD 40 cali z matrycą IPS - prosze o poradę

cimic 20 Mar 2017 19:41 1323 11
  • #1 20 Mar 2017 19:41
    cimic
    Poziom 5  

Jak w temacie poszukuję maksymalnie 40 calowego TV, który będzie podłączony do PC ale ze względu na kąty chciałbym aby z wiadomych względów była to matryca IPS. Proszę o Wasze doświadczenia w tym temacie i co możecie polecić. Ma być tani jak najlżejszy bez podstawy (demontowalna) i możliwie jak najjaśniejszy. Na TV będzie założona ramka dotykowa na szkle hartowanym, dlatego IPS bo będzie wielu Użytkowników z niego korzystało pod różnym kątem. TV bez fajerwerków i "nie awaryjny :)"
    Nie chce wydawać majątku myślę, że maks to 1200 do 1300 złotych.
    Przeglądam LG, Philips, TCL czy Samsung itp i większość ma matryce VA - w LG na infolinii nie wiedzieli jakie matryce bo fabryka niby nie podaje (dla mnie zwykła ściema). Dlatego zwracam się do Was z prośbą o poradę. Dziękuje.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? tutaj nie da się tego określić :)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? do 2 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? do 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również praca pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie stać i to w pionie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? raczej sztuczne oświetlanie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? tutaj nie ma to znaczenia
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI i USB i dużą jasność
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC lub laptop
    10 .Jakie urządzenia? PC lub laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie może pracować 2-3 godziny może 12 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? tego nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bez znaczenia
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    16. Preferencje co do marki? Co polecacie zdaje się na Waszą wiedzę i doświadczenie
    17. Preferencje co do wielkości? tylko 40 cali maks 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nierównomierne podświetlenie matrycy i ciemność widzę ciemność
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczory ale przy sztucznym oświetleniu czasami może być światło przygaszone
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1300
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez 3D

0 11
  • #2 23 Mar 2017 18:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Weż Skymastera za 1050 zł 43" i wystarczy.

0
  • #3 24 Mar 2017 13:03
    cimic
    Poziom 5  

Dziękuję za poradę ale....niestety jednak musi być 40 cali i ani cal więcej :-) ...szukam i szukam z nawet z pomocą displayspecifications.com ciężko już o matrycę IPS wszystko już na VA przy 40 calach.
    Tutaj rodzi się moje następne pytanie czy jeżeli kąt pod którym będzie to TV z matrycą VA nie przekroczy 15 stopni (a myślę, że będzie koło 10 tak naprawdę) czy będzie znacząca różnica w jasności i kontraście? czy nie odczuje aż takiej różnicy?
    Zastanawiałem się w tym przypadku nad modelami TCL czy Philipsa bo są stosunkowo tanie i chyba nie najgorsze :)

0
  • #4 24 Mar 2017 13:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To masz 40PHH4201 Philipsa.

0
  • #5 24 Mar 2017 13:49
    cimic
    Poziom 5  

Jakoś go specjalnie w necie w sklepach nie widać? ale widzę taki model TCL F40B3803 i co z tymi kątami na matrycy VA? czy te 10 do 15 procent zrobi mi kolosalna różnice czy to bicie piany?

0
  • Pomocny post
    #6 24 Mar 2017 14:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To bicie piany tylko.

0
  • #7 28 Mar 2017 20:14
    Mariano11
    Poziom 28  

Budżetowe Philipsy o dobrych parametrach znajdzesz w każdej sieciówce i na www.

0
  • #8 29 Mar 2017 13:38
    macijowu
    Poziom 15  

4201 - właściwie nie masz po co dalej szukać. O VA trudno Ci by było jakbyś miał nawet 2 x większy budżet. Zdaje się, że są takie telewizory, ale wyboru za bardzo byś nie miał, więc ten Philips zostaje najlepszą opcją, również uwzględniając budżet.

0
  • #9 29 Mar 2017 13:46
    Mirek Z.
    Moderator

macijowu napisał:
    ten Philips zostaje najlepszą opcją
    Kolega żartuje, prawda? ;) To tylko jakiś "chiński" Philips, jakość ich wyrobów już dawno jest wręcz nijaka, po co więc je "reklamować"? Ambilight to bodaj jedyny ciekawy pomysł, chociaż nie każdemu się podoba. Ważniejsza jest nijakość obrazu i częsta awaryjność po pewnym czasie (która wręcz zachęca do wymiany sprzętu na lepszy).

0
  • #10 29 Mar 2017 16:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Moderowany przez Mirek Z.:

Nieprawdziwe i nie na temat "informacje" dotyczące "firmy" Philips (i dyskusji z moderatorem) usuwam. Następne takie teksty będą karane bezwzględnym zakazem pisania.

Wracając do tematu masz jeszcze:
    - Hitachi 40HB6 za 1450 zł
    - Skymaster 42 za 1050 zł

0
  • #11 29 Mar 2017 16:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Proszę nie straszyć - opisałem tylko pełne informacje na temat określania produktów Philipsa który jest w całości wykonywany w Polsce. A nazwa "chiński" jako próba ośmieszania marki jest nie na miejscu i nigdy w historii portalu nie była podważana przez administrację portalu.

0
  • #12 31 Mar 2017 13:56
    Rognor
    Poziom 21  

cimic napisał:
    i co z tymi kątami na matrycy VA? czy te 10 do 15 procent zrobi mi kolosalna różnice czy to bicie piany?
    Oczywiście, że zrobi! Tu masz superpro: http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/viewing-angle - jak widać kąty nawet 8 stopni! I to prawda.

Problem, że piszesz rzeczy nierealne, 4 osoby 2 metry od ekranu i kąt 15 stopni? To chyba jakaś orgia. Użerałem się z VA więc wiem jak trudno było dobrać położenie by leżeć lub siedzieć (odległość jak dla 2 osób blisko). Przy 2 m nawet siedząc na wprost kąt do boków będzie bliski 15 stopni (chyba większy). Ja grając na 32 cale z odległości 1,5 m już miałem wyblakłe boki (odsunąć się na 2,5 m i problem znika, ale litery FHD są nieczytelne).

W twoim przypadku nawet IPS będzie zbyt słaby, trzeba uważać na srebrzenie, które może mocno uderzać pod sporym kątem, choć generalnie przekraczanie kątów w IPS jest mniej stratne i pod kątem 60% nadal jest nieźle, gdy dla VA 30 stopni to już tragedia (no nie dla Samsung Q7F, ale to już duży wydatek).

0