Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl 028 AV Super - kolejne problemy z piłą

kobalamina 20 Mar 2017 20:21 1896 1
  • #1 20 Mar 2017 20:21
    kobalamina
    Poziom 1  

Witam wszystkich serdecznie. Dostałem piłę marki Stihl 028 AV super za darmo nie działającą, od dobrego znajomego ale to starsza osoba i juz ma z 5 pił a co każda się zepsuje to odstawia wiec tą mi podarował. Mówiąc szczerze nie miałem o piłach zbyt wielkiego pojęcia tyle co sam się nauczyłem mechaniki przy dwusuwach i tyle ale że tata nie ruszał jej postanowiłem ją uruchomić gdyż kasy brak na serwis a drzewo czeka. Na sam początek piła nie miała iskry ale jakoś udało mi się ja uzyskać spirala była trochę źle umocowana i nie dawała iskry bo się ruszała od kabla. Piła jednak dalej nie paliła wiec nalałem trochę do cylindra i odpalała lecz gasła. Postanowiłem rozkręcić gaźnik walbro przeczyściłem nie było osadów po startym paliwie a wiec postanowiłem jeszcze raz wlać mieszankę do cylindra i zapaliła i gaźnik zaczął widocznie pracować gdyż już nie gasła lekko ja wyregulowałem na L i H i pociołem na próbę trochę brakowało jej mocy ale jeszcze troszkę podregulowałem i cięła dobrze. Postanowiłem wiec wyregulowac ja dokładnie gdyż łańcuch chodził bez przerwy, przyśpieszała dobrze moc miała dobrą ale jednak chciałem to naprawić i się zaczęło tata zausgerował mi regulacje LA od przepustnicy i sie zaczęło brak mocy coraz wyższe obroty na biegu jałowym i zgłupiałem kombinowałem ale nic albo paliła i miała przyśpieszenie po dodnaiu gazu albo gasła po dodaniu, rozebrałem jeszcze raz gaźnik przeczyściłem ale membrany są do wymiany i czekam na nowe, przeczysciłęm tym razem też dysze i wyciągłem pompkę ze stożkiem, lecz gaźnik w ogóle nie podaje paliwa. Dziwne bo wcześnie zaskoczył i fajnie chodziła a tu takie rzeczy się dzieją.. i jedyne co mnie martwi że na biegu jałowym ma za mocne obroty chodz wczesniej jak łancuch chodził nie było tak źle troszkę tylko jakby ale nie tak zeby przspieszała wiec wolałem ja zgasić aby sie nie przytarła, obawiam się ze to moze uszczelniacze na wale ale tu kieruje pytanie jakby to sam nie wiem czy podołam je zmienić proszę o porady i ewentualne wskazówki jak je można wymienić. Z góry dziękuję i prosze o pomoc. Pozdrawiam Michał

2 1
  • #2 23 Lis 2017 00:38
    Maciej Stihl
    Poziom 2  

Uszkodzona lub zabrudzona dysza zaworowa w gaźniku. Pozdrawiam

1