Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi wykorzystywać będzie technologię MOST150 w swoich najnowszych SUVach

ghost666 20 Mar 2017 21:22 1434 0
 • Audi wykorzystywać będzie technologię MOST150 w swoich najnowszych SUVach
  Firma Microchip Technology Inc. pochwaliła się, że producent samochodów Audi zamierza wykorzystać w swoim nowym modelu SUVa Q2 technologię MOST150. Tzw. Media Oriented System Transport to specjalny interfejs dedykowany do komunikacji platform multimedialnych w pojeździe. Technologia MOST umożliwia implementację szerokiego zakresu wysokiej klasy systemów audio w pojeździe, jak i integracja systemu audio z cyfrowymi wskaźnikami, systemami prezentacji danych, nawigacją i innymi systemami wspomagania kierowania pojazdem.

  Audio od wielu lat wykorzystuje już systemy MOST150 w swoich pojazdach. Teraz do grupy aut wyposażonych w ten interfejs dołączają sedany z najlepiej sprzedającej się serii A4, SUB Q7 oraz TT model coupé. Technologia MOST150 wykorzystana w tych pojazdach oparta jest o inteligentne kontrolery interfejsów sieciowych OS81110 oraz OS81118 produkcji firmy Microchip.

  Technologia MOST zaprojektowana została w celu umożliwienia przesyłania wielokanałowych cyfrowych strumienia audio o najwyższej jakości dźwięku. System zapewnia niezawodną i sprawdzoną metodę przesyłania sygnałów audio jak i sygnałów kontrolnych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Jeśli porównamy ten system z innymi, dostępnymi na rynku, od razu uwidaczniają się zalety technologii MOST150, oferującej w pełni skalowalne i proste w implementacji systemy komunikacji, które ułatwiają i przyspieszają czas opracowywania rozwiązań audio dla samochodów.

  Technologia MOST to technologia dojrzała i sprawdzona, a w dodatku wyposażona w kompletny ekosystem towarzyszących rozwiązań. Kompletna sieć MOST150 składa się z wielu elementów, produkowanych przez wielu producentów, a także kompleksowego oprogramowania - od stosów komunikacyjnych po gotowe aplikacje multimedialne. Dzięki daleko idącej standaryzacji poszczególne składniki systemu doskonale ze sobą współpracują i oferują gotowe i kompletne rozwiązanie.

  "Audio Q2 to kompaktowy SUV, który ma spełniać i odzwierciedlać potrzeby dzisiejszych kierowców" mówi Dan Termer, wicedyrektor działu elektroniki motoryzacyjnej firmy Microchip. "Współpracujemy z firmą Audi od wielu lat i jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią zespołu dostarczającego zaawansowany system multimedialny do pojazdów tej firmy".

  Komitet standaryzacyjny MOST zapewnia, że wszyscy producenci OEM i ich dostawcy dostarczać nadal będą doskonałych elementów implementujących szerokopasmowe systemy komunikacji dla przekazywania sygnałów audio w pojeździe. Systemy te zintegrowane są z zaawansowanymi systemami wsparcia kierowcy (ADAC) tak na warstwie fizycznej jak i wyższych. System MOST150 zapewnia nie tylko niezawodny interfejs komunikacyjny ale także tor do przesyłania komunikatów sterujących poszczególnymi elementami składowymi systemy multimedialnymi.

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/microchip/audi-uses-most150-technology-in-suv-model

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME